K, 6.07.2022

President Karis tutvub Järvamaa kohaliku ettevõtlusega

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
President Karis tutvub Järvamaa kohaliku ettevõtlusega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Alar Karis.
Alar Karis. Foto: Konstantin Sednev

President Alar Karis on teisipäeval ja kolmapäeval Järvamaal, et saada ülevaade kohaliku ettevõtluse arengust ja kultuurielust. Ta kohtub sealsete ettevõtjate ja kohaliku omavalitsuse esindajatega ning annab ühiskonnaõpetuse tunni nii Väätsa Põhikoolis kui ka Koeru Keskkoolis.

Riigipea sõidab Türile rongiga ning arutab sõidu ajal koos majandus- ja taristuminister Taavi Aasaga Eesti-siseste ühenduste tulevikku, aga samuti energia varustuskindlust ning kütusehindade kallinemisest tingitud inflatsiooni mõju kohalikule arengule. Türi vaksalis kohtub president Karis vallajuhtidega, et rääkida kohaliku eluga seotud sõlmküsimustest.

Riigipea tutvub Estonia Farmide biometaanijaama tööga, saab ülevaate väikepoodide ühendusest üleriigiliseks kaubandusettevõtteks Coop kasvanud Järva Tarbijate Ühistu tegevusest, külastab teedeehitusfirmat Verston Ehitus ning elektrimootorite valmistamise ja masinaehitusega tegelevat ettevõtet Konesko.

Järvamaal külastab president Karis ka Eesti Jalgrattamuuseumi, Esna Galeriid, Järva-Peetri kirikut, Paide Teatrit. Kolmapäeva õhtul kohtub riigipea Paide Linnameeskonna noortega ning elab kaasa Paide esindusmeeskonna jalgpallimatšile Narva Transiga.

Märksõnad
Tagasi üles