R, 9.12.2022

Ekrelasest volikogu liige pritsis ühismeedias presidendi pihta räigeid sõnu

Alexandra Saarniit
, ajakirjanik
Ekrelasest volikogu liige pritsis ühismeedias presidendi pihta räigeid sõnu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 18
Kambja vallavalitsuse hoone.
Kambja vallavalitsuse hoone. Foto: Sille Annuk

Tartumaal asuva Kambja vallavolikogu liige Virgo Kurist (EKRE) kirjutas möödunud reedel ühismeedias riigipea Alar Karise kohta kohatuid sõnu, mille tagamaid ta lähemalt Postimehele kommenteerima ei soostunud. Hiljem otsustas mees siiski ümber ning otsustas ka ajakirjanikku salvata.

«Eestis elab üks inimene... Alar s***pea Karis, liberalismi p****lakkuja!» jagas Kurist eelmisel reedel. Tema varasemate postituste sisu on aga peamiselt suunatud Reformierakonnale ja nende valijatele.

Virgo Kuristi sotsiaalmeediapostitus.
Virgo Kuristi sotsiaalmeediapostitus. Foto: Erakogu

Nädalavahetusel kirjutas ta veel, et käis poes ning munade hind oli tõusnud. «Ega ma ei virise, sest mina jõuan neid mune osta. Aga teie, pensionärid, ajudeta tossid, kes te pensionist maksate 95 protsenti ravimitele ja siis nälgite kuni järgmise pensioni esimese viie päevani...»

«Teie valik mitte käia hääletamas, mille tulemusena teie e-hääled hoiavad võimul kommuniste (loe: refip***a) on teene teile, mille tulemusel te, pensionärid, kiiremini ära surete! Ehk teenitult naudite oma viletsust. Palju õnne! Varsti on valimised, aga te olge oma urus, sest terve kuradi aasta jooksul te ei saa ju ühel päeval oma tahet avaldada,» ütles volikogu liige.

Virgo Kuristi sotsiaalmeediapostitus.
Virgo Kuristi sotsiaalmeediapostitus. Foto: Erakogu

Kurist sõnakasutust ei põhjendanud

Kuristi esimene küsimus Postimehele oli, et miks ta peaks «meiesuguse» väljaandega suhtlema. Vastust sellele, miks mees riigipea kohta niivõrd vulgaarse postituse tegi, ei tulnudki. «Selle pärast, et Alar...» sõnas Kurist, kuid mõtles siis kohe ümber.

Virgo Kurist.
Virgo Kurist. Foto: Kambja vallavalitsus

«Ühesõnaga, et te oma liberalismi saasta arendage edasi, kui tahate. Ma ei jaksa teiega rääkida,» ütles ta lause lõpetamise asemel. Kui Postimees küsis, et kas vallavolikogu liikmele on sellised postitused sobivad, katkestas mees kõne. 

Päev pärast Postimehe kõnet otsustas Kurist end siiski ühismeedias selgitada ning muu hulgas ka ajakirjanikku rünnata.

«Eile helistas mulle liberaal-eurokommunistliku propaganda väljaheite esindaja kompostimehest ja küsis, miks minu postitused on õrnasid lillelapsi jalatallast kuni rektumini solvavad.

Kuna ma süvariigi juhitavaid, südametunnistuseta, eestlust vihkavaid julkasid ei austa ega taha nendega mitte mingit kokkupuudet, siis ainuke, mida ma vastasin, on eelpool lühidalt kokku võetud,» jagas mees.

Veel kirjutas ta, et sotsiaalmeedias jagab ta oma mõtteid ning kui kellelegi see meeldima ei peaks, ei pea seda ka lugema. «Pikemalt ei ole mõtet kirjutada, sest need, kes oskavad mõelda, on juba aru saanud, et president ei esinda Eesti rahvast, valitsus teeb kõik, et eestlus välja suretada.»

Volikogus Kuristi postitustest juttu olnud ei ole

Ekrelane Virgo Kurist on vallavolikogu ja revisjonikomisjoni liige, koos kahe valimisliiduga kuulub EKRE muu hulgas Kambja võimukoalitsiooni.

Kambja vallavalitsusest öeldi, et volikogu on omavalitsuse kõrgeim otsustusorgan ja selle liikmed juhinduvad seadusest ning elanike huvidest ja vajadustest. Samas nenditi, et vallavalitsus ei võta seisukohta volikogu liikmete väljaütlemiste kohta.

Anonüümseks jääda sooviv Kambja volikogu liige sõnas, et volikogus Kuristi postitustest juttu olnud ei ole. «Volikogu liikmena leian, et tema väljaütlemised aktsepteeritavad ei ole. Samas, EKRE poliitikute sõnakasutus ka riigi tasandil on jõuline ja äärmuslik. Selles mõttes on see keeruline teema...»

«Meil on demokraatlik riik ja sõnavabadus, aga rahvaesindajate väljaütlemised peaksid siiski olema põhjendatud ja selles mõttes korrektsed. Olen nõus, et temaga tuleks sel teemal rääkida, väljaütlemised sotsiaalmeedias on tõepoolest teravad,» kinnitas volikogu liige.

Märksõnad
Tagasi üles