Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Neli nippi, mida iga algaja krüptohuviline teadma peaks

Artikli foto
Foto: Shutterstock

Tõenäoliselt oled neid sõnu lugenud juba varem ning kohtud nendega ka tulevikus, ent kordamine on tarkuse ema. Seega - pole paremat aega, et teha algust krüptovaluutaga! Nüüd saab siia lisada veel ühe märke. Nimelt pole selleks paremat kohta kui meie enda Eesti.

Krüpto ostu ja müügiga tegelemise pinnase Eestis muudab viljakaks eelkõige meie paljukiidetud e-riik ja selle võimalused. Laieneb ju me e-riigi kasutajakeskne turvalisus ka krüptovaluutale. Krüptoga tegelevate inimeste huve kaitsevad siin kehtivad karmid reeglid.

See aga ei tähenda, et peaksid valvsuse kaotama. Võtame järgnevalt luubi alla mõned näpunäited, mida üks algaja krüptohuviline silmas peaks pidama.

Kasuta usaldusväärseid abilisi

Krüptovaluutaga tegelemise muudab lihtsaks Eesti ettevõte Bitnomics. Kuigi oma tegevuses ollakse rahvusvaheline, pole unustatud oma Maarjamaa juuri. Nende professionaalsusele ja usaldusväärsusele võivad alla kirjutada ka firma pea 17 000 klienti.

Sedalaadi firmasid on aastatega aina enam juurde tekkinud, ent Bitnomicsil on teiste ees kindel eelis. Nimelt tagab litsentseeritud ettevõttega koostöö tegemine kasutajatele finantsturvalisuse ja privaatsuse.

Abi osutab ka Bitnomicsi klienditugi, alustades konto loomisest ja lõpetades ostmise või müümisega. Saadaval on lausa mitmekeelne abistamine ja seda läbi erinevate platvormide: telefon, e-mail ja erinevad sotsiaalmeedia kanalid.

Ole kursis krüptovaluuta hindade kõikumisega

Krüpto hinnad on kõikuvad, see on selge. Sestap tasub neile pidevalt pilk peale visata. Viimase kümne aasta jooksul on turg läbi elanud nii suuri tõuse kui ka mõningaid langusi.

Bitcoin, kõige tuntum ja suurem krüptovaluuta, on parasjagu läbi elamas toda viimast. Muidugi ei tähenda see, et tulevik on automaatselt tume. Üldjuhul on tõusud-langused tsüklilised, mistõttu tundub praegune hetk ideaalne reele hüppamiseks.

Samas ei tohi eeldada, et tõusupotentsiaal on garanteeritud. Pigem tasuks arvestada, et hinnad jäävad ka tulevikus kõikuma.

Nõudlust mõjutavad mitmed faktorid

Nagu juba mainisime, on krüpto hinnad pidevas kõikumises. See aga ei juhtu teps mitte juhuslikult. Nimelt on iga kõikumise taga konkreetsed põhjused.

Nendeks võivad olla erinevad regulatiivsed hirmud või klassikalise valuuta, nagu näiteks dollari, euro ja teiste käitumine. Õnneks on ka sellele murele lahendus ning mida rohkem krüptoga tegeleda, seda kergemini võivad erinevate mõjutajate mustrid silma jääma hakata.

See aga võib aidata sul end juba aegsasti valmis panna, olgu siis eesmärgiks kas müüa või osta.

Ära unusta rahakotti!

Tasub igaks juhuks meelde tuletada, et üheks kõige olulisemaks elemendiks krüptoga alustamise puhul on sinu digitaalne rahakott. Selle kaudu pääsed edaspidi oma digitaalsele valuutale ligi.

Rahakoti avamist Bitnomic eraldi ei paku, ent õnneks on tegemist piisavalt lihtsa ülesandega, millega saab hakkama igaüks. Internet on ohtralt õpetusi täis ning selle takistuse ületamine võtab seega väga vähe aega.

Oma digitaalset raha on võimalik hoida kahes erinevas rahakotis: kuumas ja külmas. Seega on oluline teada, mis on nende erinevused.

N-ö kuumad rahakotid on võrgulahendused, mis salvestavad teavet serverites. Külmad rahakotid salvestavad aga krüpto tavaliselt ilma netiühenduseta, pakkudes sellega kõrgemat kaitsetaset.

Mõlemal rahakotil on plusse ja miinuseid, mistõttu on parim variant omada mõlemat. Näiteks saab kuuma rahakotti kasutada aktiivseks ostuks-müügiks ja külma rahakotti pikemaajalisemaks hoiustamiseks.

Need neli nippi aitavad sul muretult pea ees krüptomaailmasse sukelduda. Bitnomicsi abiga saavad ka muud mured lahendatud!

Tagasi üles