/nginx/o/2022/08/23/14780666t1h5611.png)
„Poksikott võtab kogu stressi endasse ja seda pole vaja karta“ naerab Kalevi Poksiklubi eestvedaja Tõnis Grinkin (42), kes soovitab treeninguid ka neile, kes kardavad sinist silma saada. „Statistika näitab, et seda juhtub väga harva ja sedagi ainult enda hooletuse tõttu.”
Poksiklubi on Grinkini sõnul hea sotsialiseerumise koht, noored muutuvad trenni tehes avatumaks, sõbralikumaks ja kui alguses neile tundubki, et poks on raske või maskuliinne spordiala, siis tegelikkuses kasvavad klubist välja avara silmaringiga, enesekindlad, tublid noormehed, kes end maailma nabaks ei pea vaid tajuvad enda ümber toimuvad ratsionaalsemalt.
Poksiklubi uksed on avatud alates viiendast eluaastast, kõige vanem klubi püsiliige on 69-ne, kes treenib vähemalt 3-5 korda nädalas. „Mulle on öeldud, et treeninguteta poleks töökoormuse ja pingetega toime tuldud,” räägib Grinkin.
Meie klubi eelis on paindlikkus
„Meil on poksi rühmatreeningute valik kõige suurem Eestis, rühmatreeningud toimuvad iga päev hommikuti ja õhtuti. Lisaks on võimalik teha ka iseseisvalt meie Kesklinna klubides trenni, jõusaalis on avatud kogu aeg ja kõik olulised vahendid on ilusti olemas,” tutvustas Grinkin. Jõusaali olemasolu klubiruumides viitab ka sellele, et rahvas ei pea mitmes klubis käima, saab ühes kohas kõik oma trennivajadused rahuldatud. „Kes on tüdinenud mainstream-i rühmatreeningutest, hüppad-kargad, teed kogu aeg sama kava, siis poksitrenn pakub mitmekesisust, treenib koordinatsiooni, annab poksi baasoskused, enesekindluse ja samas õpetab enda eest ka vajadusel seisma, olema nö parim variant iseendast.”
/nginx/o/2022/08/23/14780675t1hb7ec.jpg)
Hea füüsiline vorm tuleb kasuks, kuid pole alati oluline
Grinkin tõi näite, et neil käib klubis inimesi, kes pole kunagi trenni teinud. Üks neist alustas neli aastat tagasi ja teeb nüüd noortelegi silmad ette. „Ta on õnnelik, et saab end välja elada ja küsib iga kord, „kus ma varem olin?”” Grinkin on teadlik, et paljud pelgavad partneriga poksimist ehk sparrimist. „Kõike, mida poksitrennis tehakse, saab teha ka fitness-poksi rühmatreeningus ilma füüsilise kontaktita nii, et ei pea teisele lööke jagama ega vastu võtma. Fitness-poksi saab tegelikult harrastada kõigis rühmades, kuid treenerile tuleb sellest trenni alguses kindlasti teada anda, et vältida hilisemaid arusaamatusi“ tutvustas Grinkin. Harrastaja valikus on teha trenni nii amatööri, profi- ja fitness tasemel.
Maailma parim
Grinkin ise alustas nooruses hoopis jäähokiga, siis läks võitlussporti tegema. Üle kahekümnesena tegeles seitse aastat jujutsuga, võitis maailmakarika kulla ja siis sai aru, et tahab uusi väljakutseid. „Nii ma tegelesin paralleelselt kikkpoksiga, hiljem ka klassikalise poksiga, sest jujutsu jäi kuidagi lahjaks, sain aru, et poks on võitlusspordina huvitav ja piiritu arengupotentsiaaliga. Paralleelselt hakkasin käima Sisekaitseakadeemias Spordiklubi Kalev Boxingus, mida hakkasin ise ka eest vedama. Seejärel tegin oma Poksiklubi Kalev’i, eestindasin väheke nime,” meenutas Grinkin, kes on ka ühtlasi Eesti meister klassikalises poksis, kahekordne hõbe ja osalenud rahvusvahelistel turniiridel ning saavutanud Tammer ja Tul turniiridel kolmanda koha.
Poksiga hakkas ta tõsisemalt tegelema kahekümnendate eluaastate lõpus, sellele vaatamata on saavutanud palju. „Olen asutanud neli poksiklubi asukohta, millest täna kolm tegutsevad Poksiklubi Kalevi nime all,” rääkis 42-aastane mees. Üks tegutseb Pirital, Majandusgümnaasiumis, kuhu on ta investeerinud juba aastaid ka poksi treeninguks vajalikesse seadmetesse. Teine klubi asub Liivalaia 7 maja esimese korruse äripinnal, kus on kaks jõusaali ruumi üks neist vabade raskuste ja teine plokkmasinatega, poksi- ja tatami saal. Kolmas klubi on Tondil. „See on väga suur, 1000 m2 ning 6,5 m kõrgete lagedega, kuid Eestis teist sellist poksisaali pole,” rääkis Grinkin. Ta lisas, et seal on hea võistlusi läbi viia. Korraldame võimalusel iga kuu amatöör- ja profipoksi võistlusi, et võistlussportlased saaksid võimalikult palju ringikogemust.
/nginx/o/2022/08/23/14780680t1h9648.png)
Kuidas trenni saab?
Registreerimine käib läbi kodulehe, kus on üleval kõik treeningu võimalused, paketid. Peale registreerumist soovitame äpp telefoni laadida, mille kaudu on hea ülevaade klubis toimuva kohta. Poksikooli jaoks kasutame Sportlyzer äppi, mis on hea klubi juhtimisvahend spordikoolidele, klubidele, mille kaudu muide saavad lapsevanemad jälgida, kas laps tegelikult ka tennis käib,” tutvustab Grinkin.
Poksiklubil on oma ökosüsteem, kus saab arendada nii profi kui ka harrastajate poksi ning hiljem ka treenerina töötada. Treeninguid tehakse igas vanuses, kaalus ja kõigis võimetes liikmetele, pakutakse elu parimat treeningkogemust. Treeningrühmad pole kunagi üle rahvastatud, sest liikmete arvu hoitakse igas rühmas kontrolli all.
Trenniajad on paindlikud, saab valida sobiva klubi, treeneri, rühma, aja. Klubis on peamiselt poksitrennid, mis arendavad nii laste kui täiskasvanute motoorikat ning mis aitavad saavutada head füüsilist vormi. „Tegu ei ole vägivalla, vaid olümpia ja profispordiga, mida on võrreldud ka malega. Poksiklubi Kalevi poksitreenerid on oma ala parimad ning lähenemine iga sportlase osas personaalne,” lisab Grinkin juttu kokku võttes. „Sinu uus kodu, liitu meiega juba täna!”