N, 1.12.2022

GALERII ⟩ President Alar Karise kohtumistel Texases oli jutuks vajadus survestada Venemaad

Postimees
President Alar Karise kohtumistel Texases oli jutuks vajadus survestada Venemaad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

President Alar Karis arutas reedel Austinis, Texases kohtumistel senaator Ted Cruzi ning kongresmen Lloyd Doggettiga Eesti ja Texase osariigi majanduskoostöö tihendamist. Samuti räägiti Venemaa sõjast Ukrainas.

Kohtumistel senaator Cruzi ja kongresmen Doggettiga oli kõne all Venemaa agressioonisõda Ukrainas. Ühiselt tõdeti, et Venemaa survestamine ja agressiooni hinna tõstmine Venemaale on sõja lõpetamiseks vajalik. «Oluline on jätkata Ukraina igakülgse abistamisega kuni sõja lõpuni,» sõnas president Karis.

Veel kõneldi Euroopa julgeolekust, mis president Karise sõnul on tagatud tugeva transatlantilise ja väga hea koostööga NATO-s.

Eesti riigipea arutas Texase juhtidega võimalusi tihendada majandussuhteid ning innustada ettevõtjaid tegema rohkem koostööd, vastastikku investeeringuid ja looma omavahelisi kontakte. «Kui Texase ettevõtted otsivad võimalusi Euroopas, siis peaksid nad tulema Eestisse. Meil on sarnane mõtteviis ning huvi koostööks,» lausus riigipea. Ta avaldas heameelt, et visiidi ajal avasid oma kontori Texases kaks ettevõtet – Clevon ja EyeVi Technologies.

«Ameerika Ühendriigid on tuntud kui võimaluste maa. Texas on kiiresti arenev piirkond, mis pakub väga palju võimalusi. Võib öelda, et Texasest on saamas uus Silicon Valley. Eesti on jällegi üks parimaid äritegemise kohti maailmas,» sõnas president Karis.

Kohtumistel kõneldi ka energiakindlusest ja energiaallikate mitmekesistamisest.

President Alar Karis viibib Texases kahepäevasel visiidil äridelegatsiooniga. Ta kohtus reedel ka Austini linnapea Steve Adleriga.

Märksõnad
Tagasi üles