L, 3.12.2022

OTSE POSTIMEHEST ⟩ Slava Ukraini talvevormide kampaaniast: need vormid on mõeldud sõduritele, kes on eesliinil kaevikutes

Nele Kullerkupp
, ajakirjanik
Slava Ukraini talvevormide kampaaniast: need vormid on mõeldud sõduritele, kes on eesliinil kaevikutes
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Välisministeerium tunnustas kodanikupäeval rahvadiplomaate. Tunnustuse pälvis teiste seas ka MTÜ Slava Ukraini. Pildil MTÜ tegevjuht Johanna-Maria Lehtme.
Välisministeerium tunnustas kodanikupäeval rahvadiplomaate. Tunnustuse pälvis teiste seas ka MTÜ Slava Ukraini. Pildil MTÜ tegevjuht Johanna-Maria Lehtme. Foto: Madis Veltman

Slava Ukraini tegevjuht Johanna-Maria Lehtme ütles Postimehe otsesaates, et kampaania «1000 kangelast lumes», millega nad koos IT-ettevõttega Solutional ja Postimehega raha koguvad, et toota ja annetada Ukrainas võitlevatele sõduritele talvised vormiriided, osutus juba esimeste tundidega populaarseks ning väga paljud Eesti inimesed andsid oma panuse.

Vajadus vormide järele sai kooskõlastatud koos eesliinil võitlevate Ukraina sõduritega, kes talvekülmade saabudes peavad kuude kaupa suutma kaevikutes krõbedatele miinuskraadidele vastu panna. «Nad palusid, et kui on võimalik, siis valmistume talveks korralikult,» rääkis Lehtme.

Märksõnad
Tagasi üles