N, 1.12.2022

Teetööd sulgevad Tallinnas Lasnamäel Ussimäe tee autoliiklusele

BNS
Teetööd sulgevad Tallinnas Lasnamäel Ussimäe tee autoliiklusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lasnamäe. Pilt on illustreeriv.
Lasnamäe. Pilt on illustreeriv. Foto: Aimur Kytt / Shutterstock.com

Tallinnas Lasnamäe Priisle asumis on Ussimäe tee alates kolmapäveast kuni pühapäevani teetööde tõttu autoliiklusele suletud ning ümber on suunatud ka bussiliiklus.

Lisaks sellele on laupäeval ja pühapäeval autoliiklusele suletud Ussimäe tee ja Priisle tee ristmik. Kõige lähemad võimalikud ümbersõidud on Läänemere tee ja Linnamäe tee kaudu, kuid Laagna tee ja Narva mnt vahelise liikluse jaoks on soovituslik kasutada ümbersõiduks Mustakivi teed. Hooldekodu teele pääseb Laagna tee poolt Ussimäe tee ja Priisle tee ristmiku nurgal asuva kinnistu kaudu kokkuleppel erateede omanikuga.

Kolmapäevast reedeni on ehitustööde tõttu suunatud ümbersõidule bussiliinid number 30 ja 49 ning laupäeval ja pühapäeval bussiliinid number 29, 31, 49 ja 63.

Bussiliini number 49 liikumistee Lennujaama suunal kulgeb ümberkorralduste ajal Narva maanteelt Priisle teele ja sealt Ussimäe teele. Bussiliini number 30 liikumistee Kärmu suunal ja bussiliini number 49 liikumistee Viimsi keskuse suunal kulgeb samal ajal Ussimäe teelt Priisle tee kaudu Narva maanteele. Bussiliini number 30 liikumistee Seli suunal ei muutu.

Laupäeval ja pühapäeval sõidavad bussiliinide number 29, 31 ja 49 bussid Iru hooldekodu ja Priisle vahel tavapärase Ussimäe tee suletud lõigu asemel Läänemere tee ja Linnamäe tee kaudu.

Jalakäijatele on tagatud ohutu läbi- või möödapääs, samuti pääsevad oma kinnistutele ligi nende omanikud ja kasutajad ja tagatud on jäätmeveo toimimine.

Priisle tee ja Ussimäe tee ristmiku rekonstrueerimise eesmärk on parandada liiklustingimusi nii autojuhtidele kui ka kergliiklejatele. Ristmik ehitatakse ümber fooriristmikuks ja jalakäijate ja ratturite teekond muutub ohutumaks.

Priisle tee mõlemasse äärde rajatakse rekonstrueerimisega 2,5–3,5 meetri laiused kõnniteed. Alates Narva maantee ristmikust rajatakse Ussimäe tee äärde nelja meetri laiune kergliiklustee. Uuenev teelõik saab ka LED-tehnoloogial põhineva tänavavalgustuse ning ülekäiguradade erivalgustuse. Haljastustööde käigus istutatakse 18 pooppuud ja 41 pihlenelat.

Ehitustöid teevad KV Infra OÜ ja TAVT OÜ, tööd maksavad 1,1 miljonit eurot ja nende valmimise tähtaeg on november.

Märksõnad
Tagasi üles