K, 30.11.2022

Tanel Kiik kandideerib Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine esinumbrina

BNS
Tanel Kiik kandideerib Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine esinumbrina
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tanel Kiik.
Tanel Kiik. Foto: Eero Vabamägi

Tallinna abilinnapea Tanel Kiik on tuleva aasta riigikogu valimistel Keskerakonna esinumber Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine valimisringkonnas.

Kahekordne minister peab esmatähtsaks, et riik toetaks inimesi ja ettevõtteid mitme samaaegse kriisiga toimetulekul ning tagaks oma elanikele vajalike teenuste kättesaadavuse.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et aastatel 2019-2022 sotsiaalministri ning tervise- ja tööministri ametit pidanud Tanel Kiik on end tõestanud võimeka juhina kriisiolukordades.

«Meie koostöö COVID-19 eriolukorra ajal oli kiire ja tulemuslik ning toetasime kriisi ajal märkimisväärselt nii tervishoiusüsteemi kui Eestimaa inimesi ja ettevõtteid. Tanel tõestas end tasakaaluka ja pädeva ministrina, kes teenis ka tervisevaldkonna kõrge usalduse. Tema eestvedamisel suurendasime tervishoiu rahastamist ja vajalike töötajate järelkasvu ning liikusime edasi Tallinna Haigla rajamise ja mitme erakorralise pensionitõusuga. Tanel rakendab ministrina saadud kogemusi praegu edukalt Tallinna abilinnapea ametis, kus ta vastutab linnavara ja transpordikorralduse eest,» ütles Ratas.

Tanel Kiige sõnul on riigikogu valimistel oluline pakkuda lahendusi tervishoiuteenuste ja teiste avalike teenuste kättesaadavuse tagamiseks. «Olen solidaarse tervishoiu, tasuta hariduse ja ühistranspordi veendunud toetaja. Mitme samaaegse kriisi ajal on veelgi olulisem, et vältimatult vajalikud teenused oleksid kättesaadavad kõigile Eestimaa inimestele, mitte ei muutuks jõukamate privileegiks. Samamoodi on ainuõige liikuda edasi erakorraliste pensionitõusudega ning viia keskmine vanaduspension 2027. aastaks 1000 euroni,» ütles Kiik.

Tanel Kiik pälvis 2020. aastal Tartu ülikooli Johan Skytte medali kaaluka panuse eest tõenduspõhise riigivalitsemise edendamisse ning Balti Assamblee medali pühendumise ja teaduspõhise lähenemisviisi eest teravate tervishoiu- ja sotsiaalküsimuste lahendamisel koostöös Balti kolleegidega.

Märksõnad
Tagasi üles