E, 6.02.2023

Elektrilevi keskendub Saaremaal neljale piirkonnale

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Elektrilevi keskendub Saaremaal neljale piirkonnale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elektrikatkestuste likvideerijad
Elektrikatkestuste likvideerijad Foto: Valmar Voolaid/Elektrilevi
  • Droonidega kaardistatakse elektriliinidel võimalikke ohukohti.
  • Nädalavahetusel maha sadanud jäitevihm ja suur lumekogus muutsid oksad raskeks.
  • Võrgu lõplikuks korrastamiseks peab lähipäevil tegema veel üle Saaremaa lühiajalisi katkestusi.

Viimase ööpäevaga on Elektrilevi rikkebrigaadid suutnud suurema osa keskpinge rikkeid kõrvaldada, hoolimata keerulistest ilmastikuoludest. Reedel on enim brigaade suunatud Järise, Võhma, Panga ja Karu järve piirkondade rikkeid lahendama. Lisaks on abis droonid, et kaardistada elektriliinidel võimalikke ohukohti ja selle abil võimalikke katkestusi ära hoida.

Rikkebrigaadid jätkavad Saaremaal tööd veel Järise, Võhma ja Panga ning Karu järve piirkonnas, kus on liinidel palju rikkekohti ning ümberringi väga paks lumi.

Ööpäevaga on palju rikkeid kõrvaldatud ning elektriühendus taastatud piirkondades, kus seda oli kaua oodatud. Elektrilevi spetsialistid kontrollivad jooksvalt kõiki klientide teavitusi elektrikatkestuste kohta, kuna madalpingerikked süsteemis automaatselt ei kajastu. Kui Elektrilevi kodulehel olev katkestuste kaart näitab, et vool on piirkonnas olemas, aga kliendil elektrit tegelikult ei ole, siis palub elektrilevi neile sellest teada anda rakenduse MARU kaudu või helistades numbril 1343.

Viis drooni kaardistavad täna kõikidel suurematel liinid võimalikke ohukohti, mida saab ennetavalt juba likvideerida. Kuna puud on endiselt lookas paksu lumekihi all, siis droonid saavad operatiivselt ka võimalikke uusi rikkekohti tuvastada. Võrgu lõplikuks korrastamiseks peab elektrilevi lähipäevil tegema veel üle Saaremaa lühiajalisi katkestusi.

«Eesmärk on reede jooksul kõik laia mõjuga keskpinge rikked korda teha. Sealt edasi saame kiirelt hakata tegelema madalpinge rikete korrastamisega, mis klientide abiga meieni jõuavad. Tööd jätkuvad endiselt suurendatud jõududega, et kõik ikka korda saaks,» lausus Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

Saarel olevate elektrigeneraatorite paigutus määratakse koostöös Saaremaa kriisikomisjoniga ning peamiselt ühendatakse need piirkondadesse, kus on elektrikatkestus juba pikalt kestnud. Generaatorite ühendamine ja hooldamine toimub koostöös Päästeameti ja Merepäästega.

Tööd jätkuvad koostöös Saaremaa kriisikomisjoni, Päästeameti, Merepääste ja vabatahtlikega veelgi suuremate jõududega. Elektrilevi kriisikomisjon töötab selle nimel, et inimeste elektrivarustus esimesel võimalusel taastada.

Nädalavahetusel maha sadanud jäitevihm ja suur lumekogus muutsid oksad raskeks ning need murdusid ja tekitasid palju mahukaid rikkeid elektriliinidel. Uus torm kukutas puid ja oksi liinidele ning teedele juurde. Samuti tõi torm endaga kaasa tugeva lumetuisu.

Elektrilevi palub inimestel elektriliine mitte ise kontrollima minna, kuna see on katkenud juhtmete tõttu eluohtlik. 

Tagasi üles