T, 28.03.2023

Ärilaen kinnisvara tagatisel – nutikas viis oma äriideede rahastamiseks

Hüpoteeklaen
Ärilaen kinnisvara tagatisel – nutikas viis oma äriideede rahastamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Foto: Hüpoteeklaen

Oled unistanud ettevõtjaks saamisest või soovid olemasolevat äri laiendada, ent vahendeid napib? Kui mõlgutad mõtteid ettevõtluse teemadel, siis on ärilaen kinnisvara tagatisel üks võimalik lahendus, mille abil oma ideed lõpuks teoks teha ja plaanid realiseerida.

Paljusid ettevõtlikke inimesi hoiab tagasi teadmine, et ettevõttele laenu saamine ei pruugi olla alati lihtne, seda eriti siis, kui tegemist on alles alustava ettevõttega. Siiski ei tasu siinkohal meelt heita ja oma head mõtet raisku lasta. Kui sulle tundub, et asi on siiski elluviimist väärt, siis võib laen ettevõttele kinnisvara tagatisel olla kõige nutikam viis, kuidas oma plaani rahastada, seda ka täiesti värske ettevõtte omanikuna.

Kellele ärilaen kinnisvara tagatisel on mõeldud?

Ärilaen, nagu nimigi ütleb, on juriidilistele isikutele suunatud laen, mis on mõeldud äritegevuse rahastamiseks. Ärilaen kinnisvara tagatisel tähendab, et laen väljastatakse kinnisvara tagatisel. Loomulikult hinnatakse sellele lisaks ka tegutseva ettevõtte puhul ettevõtte maksukäitumist ja aastaaruannete esitamist.

Kui pikaks ajaks laenu saab võtta ja millisteks tegevusteks kinnisvaralaen sobib?

Ärilaenu kinnisvara tagatisel on võimalik enamasti võtta pikemaks perioodiks. Näiteks Hüpoteeklaenu väljastatav kinnisvaralaen ettevõttele on võimalik võtta kuni 15 aastaks, mis on piisavalt pikk periood, et makseid hajutada.

Kui oled mikroettevõtja ja sinu käive pole veel miljoniteni jõudnud, siis on sul võimalik taotleda Hüpoteeklaenult soodustingimustel kasvulaen, mis on mõeldud just ettevõtte laiendamiseks või käivitamiseks, tootearenduseks, tarkvara ja põhivara ostuks või näiteks küttesüsteemide ja ruumide renoveerimiseks.

Samuti on võimalik võtta ettevõtte laen kinnisvara ostuks, näiteks juhul, kui uue idee elluviimiseks või äritegevuse laiendamiseks on vaja soetada suuremad kontoriruumid või uus lao- või tootmispind.

Kuidas säilitada ettevõtjana majanduslanguses meelerahu?

Praegusel ajal on tunnevad ettevõtjad muret, et kuidas majanduslangus nende ärile mõjub. Ebakindlatel aegadel tagab meelerahu teadmine, et kuskil on olemas varupuhver, mida saad vajadusel igal ajahetkel kasutusse võtta.

Sellist meelerahu pakub näiteks krediidiliin. Sisuliselt on tegemist krediidilimiidiga, mida saad kasutada just endale sobival ajal. Krediidiliini leping sobib igas valdkonnas ettevõtjale ja tagab paindlikkuse ka siis, kui ettevõtte raha on varude all kinni või tellijatega on kokku lepitud mitme kuu pikkused maksetähtajad. Intressi tuleb maksta vaid kasutusse võetud osa eest. Kasutatud limiiti saab tagastada igal ajahetkel nii osade kaupa kui ka ühekordse maksena.

Millest alustada äriidee elluviimist?

Sõltumata sellest, kas oled käivitamas uut ettevõtet või plaanid laiendada olemasolevat, vajab äritegevus alati hoolikat planeerimist. Eelkõige on vajalik kaaluda, kas turul on vastava toote või teenuse järele nõudlust ning kas inimesed või teised ettevõtted on valmis selle toote või teenuse eest sulle maksma. Sealt järgmine küsimus on, kuidas oma äritegevust rahastada.

Kui vajad laenu ettevõttele kinnisvara tagatisel, mine Hüpoteeklaenu lehele ja täida ära laenutaotlus. Hüpoteeklaenus käib laenuotsuse tegemine kiirelt, laenupakkumise saad juba 1 tööpäevaga. Kui pakkumine sobib, siis järgneb sellele notariaalse lepingu sõlmimine. Nii on võimalik, et raha saad kasutusele võtta kahe tööpäeva pärast.

Kuna enamasti on kinnisvara tagatisel laen ettevõttele oma kogukulukuse poolest odavam kui krediitkaardid või väikelaen, siis tuleb järjest rohkem ette ka seda, et kinnisvaralaen ettevõttele taotletakse varasemalt võetud laenude refinantseerimiseks, et igakuiseid laenukohustusi vähendada.

Hüpoteeklaen on kinnisvara tagatisel laenusid Eesti turul pakkunud juba 13 aastat. Hüpoteeklaenu eelisteks on kiire protsess ja personaalne lähenemine kliendi vajadustele. Need on äriklientide sõnul ka olulisemad argumendid, miks Hüpoteeklaenuga koostööd hinnatakse. Hüpoteeklaenu kontorid asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas, ent enamus asjaajamisest käib kiirelt ja mugavalt digitaalselt – esita laenutaotlus ning muud vajalikud dokumendid kodulehel.

Kui sul tekkis lisaküsimusi või soovid ärilaenu kohta rohkem teada, siis helista Hüpoteeklaenu lühinumbril 1203 või täida ära meie kontaktivorm.

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga www.hypoteeklaen.ee või tasuta lühinumbril 1203.

Tagasi üles