LUUBI ALL ⟩ Poliitiline avapauk riigikogu valimistel toob edu vähestele (4)

Priit Pullerits
, vanemtoimetaja
Copy
Sel sajandil riigikogu valimistel parima tulemuse teinud väljaspool poliitikat tuntust kogunud kandidaadid, kes varem ei olnud osalenud ühelgi valimisel.
Sel sajandil riigikogu valimistel parima tulemuse teinud väljaspool poliitikat tuntust kogunud kandidaadid, kes varem ei olnud osalenud ühelgi valimisel. Foto: Kollaaž: Madis Veltman 

Valimiste eel astub alati areenile debütante, kes teinud endale nime väljaspool poliitikat ning loodavad, et see toob neile hääli. Näiteks sedapuhku filmimees Ilmar Raag, sõudja Kaspar Taimsoo, teleajakirjanikud Marko Kaljuveer ja Sven Soiver. Postimees uuris, arvutas ja lahkas, kuidas nimekail uustulnukail on seni riigikogu valimistel läinud.

Ja siis tuli Kaja Kallas.

Enne teda, kui hakata selle sajandi esimestest, 2003. aasta riigikogu valimistest tänasesse liikuma, püsis kõige ees saatejuht ja meelelahutaja Hannes Võrno. Uustulnukana üleriigilisse poliitkampaaniasse oli Võrno kogunud omakorda uustulnuka, Res Publica ridades kaks kümnendit tagasi 3584 häält. Ehk teisisõnu: iga kolmeteistkümnes inimene, kes Võru-, Valga- ja Põlvamaal ehk valimisringkonnas nr 11 oma kodanikuõigust teostas, valis tema.

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles