N, 30.11.2023

Osta või helikopter – maapere jääb peagi koduteeta

Arved Breidaks
, Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments 3
Koolitare kinnistule sisenedes tuleb esmalt avada ja enda järel sulgeda sepisvärav.
Koolitare kinnistule sisenedes tuleb esmalt avada ja enda järel sulgeda sepisvärav. Foto: Arvo Meeks

Kahe Võrumaa naabripere suhted läksid mõne aastaga nii halvaks, et aprillist paneb üks teise kodutee lõplikult lukku. Viie lapsega lesknaine peab ette võtma uue tee ehituse, et pääseda ligi kodule, kust välja ja sisse liikumiseks tuli ennegi läbida omalaadne takistusrada.

«Kui 2006. aastal maja ostsime, ei osanud seda teeasja vaadatagi. Ei tulnud selle peale,» tunnistab Antsla vallas Vaabina külas elav Jana Valge.

Tema vaevalt pooleteise hektari suuruse Peebo kinnistu juurde viib Vaabina raudteejaama teelt maha keerates umbes 350 meetri pikkune tee, millel lõiguti kokku koguni kolm omanikku. Jana Valge aga nende ringi ei kuulu.

Sisuliselt elab naine lastega põllusaarel. Tema kinnistut piiravad eri omanikele kuuluvad kaks põllumassiivi, mis on vana kokkukuivanud talukoha otsekui pihtide vahele võtnud. Talumaja ukse eest algav roopaline tee on talu põlispuude alt väljudes kinnitunud ühe põllumaa servale ning jõuab umbes 90 meetrit hiljem taamal asuva, endist Vaabina koolimaja kandva kinnistu piirile.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles