P, 1.10.2023

Tallinn on lasteaiadirektoriga seotud kriminaalmenetluses teadmatuses

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments
Tallinna linnavalitsuse hoone.
Tallinna linnavalitsuse hoone. Foto: Peeter Langovits

Seda, et prokuratuur on algatanud Tallinna lasteaia ja selle direktoriga seoses kriminaalmenetluse, kuulsid linnajuhid Postimehelt. Täpsemaks ülevaateks pöördutakse nüüd prokuratuuri. 

Kolmapäeval kirjutas Postimees, et lapsevanematel on aastate jooksul tekkinud kahtlused, et Lasnamäe kahte lastaeada juhtiv direktor on tegutsenud omakasu eesmärgil. Prokuratuur kinnitas, et avalduse põhjal on algatatud kriminaalmenetlus, kuid kuna tõendite kogumine on algusjärgus, ei saa nad muud lisada. 

Ehkki kirjavahetustest nähtub, et Tallinna linna ametnikud, nende seas ka mõned linnavolikogu liikmed, endine abilinnapea ja vähemalt üks haridusameti töötaja, olid eelmainitud kahtlustega juba mitu aastat tagasi kursis, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart (KE) kolmapäeval, et kuulis juhtumist alles äsja. 

Varasemale teadmatusele viitas veel ka haridusameti kommunikatsiooni peaspetsialist Pirgit Pedaja ning linna õigusteenistuse nõuete osakonna juhataja Terje Krais.

«Saan Tallinna linna nimel kinnitada, et väidetavast kriminaalasja algatamisest sai Tallinna linn teada meedia vahendusel. Meil ei ole infot selle kohta, millega seoses antud kriminaalasi algatati ja asja sisust ülevaate saamiseks pöördume me vastava palvega prokuratuuri poole,» sõnas Krais.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles