Tuntud turismitalupidajat süüdistatakse soolises ahistamises

Hanneli Rudi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Martin Kivisoo seisab silmisti ahistamissüüdistusega.
Martin Kivisoo seisab silmisti ahistamissüüdistusega. Foto: Aldo Luud / Õhtuleht

Muhumaa Tihuse hobuturismitalu endised töötajad süüdistasid peremees Martin Kivisood soolises diskrimineerimises ja nõudsid talt rahalist hüvitist, kuid mees ei olnud sellega nõus ja kaebas endised töötajad kohtusse.

«Pooled sõlmisid kompromissi, kuid leppisid kokku, et kompromissi tingimusi ei avalikustata ja asja rohkem ei kommenteerita,» ütles Saarte Häälele kohtunik Külli Mõlder, kes asus eile hommikul juhtumit lahendama.

«Naiste ebavõrdne kohtlemine on Tihusel kestnud aastaid,» andis eile vande all ütlusi 32-aastane endine töötaja, kolme lapse ema. Naise jutust koorus välja, et ta tundis end alandatuna, kui tema peale karjuti, teda alusetult süüdistati, kallistati, näpistati ning tema töökoormust üha kasvatati. Lisaks oli naistel väidetavalt tööandjaga tantsimise kohustus.

«Kui midagi oli korda läinud, siis ta kallistas ja surus habeme vastu põske,» rääkis kohtus endine töötaja, kellele selline ülevoolava rõõmu näitamine ahistavana tundus.

Lisaks pidid naised tegema ka kõiki neid töid, millest isegi mehed keeldusid, samuti ei saanud õrnema soo esindajad erinevalt meestest suvel puhkust. Kui töökoormus kasvas, tuli töötajatel pingutada veel ka oma vabast ajast, ja kui ei jõudnud, said nad kuulda peremehe kurja häält.

Kuna naiste ebavõrdne kohtlemine oli kestnud pikka aega, otsustasid naistöötajad 2010. aasta jaanuaris teha Martin Kivisoole ühise pöördumise, kus nõudsid, et tööandja lõpetaks nende kiusamise ja ahistamise ning laseks tööd teha. Pärast seda ühiskirja oli paar kuud valitsenud vaikus ning siis läks kõik uue hooga edasi.

Mullu märtsis kaebas kaks töötajat oma tööandja töövaidluskomisjoni. Pärast seda halvenesid suhted tööandjaga veelgi.

«Ma ei ole kunagi nendesse süüdistustesse tõsiselt suhtunud,» ütles Kivisoo, kelle arvates kinnitas ka kompromissleping seda, et asjad ei ole nii hullud, kui neid kirjeldati. Vastavalt kompromisslepingule ei tohi ta rohkem midagi kommenteerida.
 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles