Narva linnapea end kohtus süüdi ei tunnistanud

Narva linnapea Tarmo Tammiste FOTO: Peeter Langovits

Viru maakohtus algas täna protsess dokumentide võltsimises süüdistatava Narva keskerakondlasest linnapea Tarmo Tammiste üle, kes ei tunnistanud end süüdi.

Prokuratuur süüdistab Narva linnapead ametiisiku poolt dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi väljaandmises ning ametiasutusele valeandmete esitamises, kui see on toime pandud muu hüve või tulu saamiseks.

Koos Tammistega kohtu ette astuval Narva linnavalitsuse nõunikul Pyotr Nyakil lasub süüditus ametiisiku poolt toimepandud dokumendi võltsimisele ja selle väljaandmisele kaasaaitamises. Ka tema ei võtnud kohtus süüd omaks.

Kaitsepolitsei uurimismaterjalide kohaselt saatis Tammiste rahandusministeeriumi esitatud ja linnale võetud rahaliste kohustuste asjaolusid puudutavale päringule enda poolt allkirjastatud lepingu lisa, mis sisaldas valeandmeid.

Tammiste tegevuse eesmärk oli varjata rahandusministeeriumi ees Narva linnale võetud pikaajaliste rahaliste kohustuste tegelikke asjaolusid ja eksitada rahandusministeeriumit, märkis süüdistus.

Tagasi üles
Back