Rahvaliit lükkas tagasi jutu Ansipi ja Reiljani kõnelustest

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peaminister Andrus Ansip.
Peaminister Andrus Ansip. Foto: Toomas Huik

Rahvaliit lükkas tagasi Jüri Pihli väite, nagu oleks peaminsiter Andrus Ansip kohe pärast umbusaldushääletust kiirustanud kohtumisele Rahvaliidu endise esimehe Villu Reiljaniga.


«Kõigile ei ole võib-olla teada, aga kui Andrus Ansipile esitati riigikogus umbusaldus, siis rohelised hääletusnupud polnud veel kustunud, kui Ansip autosse hüppas ja Luuale Villu Reiljani juurde läbirääkimisi pidama tõttas,» ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jüri Pihl reedel Rahvusringhäälingu uudistele.

«Kinnitan, et Luual käimise väide ei vasta tõele,» kommenteeris Pihli väidet Rahvaliidu pressiesindaja.Ta lisas, et viimati kohtusid Ansip ja Villu Reiljan peaministri ja riigikogu Rahvaliidu fraktsiooni kohtumise ajal.

Pressiesindaja sõnul on Ansip ja Reiljan kohtumistel arutanud näiteks töölepinguseaduse küsimust.

Riigikogu julgeolekuasutuste järelvalvekomisjoni esimees, reformierakondlane Jaanus Rahumägi teatas Pihli ütlusele viidates, et poliitiku ja politseiniku käitumismudelid on endise sisemisnitri jaoks ohtlikult segunemas.

«Kui ametist ilma jäänud siseminister teatab pressis, et ta on mingite allikate kaudu jälginud peaministri liikumist ja kogunud informatsiooni, siis see ei ole naljaasi,» sõnas Rahumägi, kelle sõnul demokraatlikus riigis ei ole üksteise järel luuramine ja mingite andmete kogumine aktsepteeritav käitumisnorm.

«Eriti Jüri Pihl peaks teadma, et sellised väited eraviisilisest info kogumisest on äärmiselt alarmeerivad,» sõnas Rahumägi ja lisas, et Pihli allikad osutusid kõlbmatuteks, kuna tema poolt pressile edastatud info ei vastanud tõele.

Riigikogus ei leidnud 13. mail toetust kolme opositsioonipartei algatatud umbusaldusavaldus reformierakondlasest peaminister Andrus Ansipi vastu. Umbusaldamist toetas 35 ja selle vastu oli 53 riigikogu liiget. Umbusaldusavaldusele oli alla kirjutanud 37 Keskerakonda, Rahvaliitu ja roheliste fraktsiooni kuuluvat saadikut.

Neljapäeval tegi Ansip avalduse, milles kutsus opositsioonilist Rahvaliitu koalitsiooni.

Harju maakohus mõistis teisipäeval Rävala kinnistuga seotud kriminaalasjas süüdi rahvaliitlasest riigikogu liikme ja endise keskkonnaministri Reiljani, ärimehe Aivo Pärna ning vandeadvokaadi Tarmo Silla.

Reiljanile mõistis kohus kahe aasta ja kolme kuu pikkuse tingimisi vangistuse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles