Muhu Väinale startis rekordarv jahte

Veiko Pesur

Eile sai Pärnus alguse pea nädala vältav 53. Muhu Väina regatt, kus selguvad ühtlasi ka avamerepurjetamise Eesti meistrid klassis ORC ning samuti Eesti meistrid klassis X-41.

Regatil osaleb tänavu rekordarv jahte - 89, pardal enam kui 570 purjetajat Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt.

Eesti populaarseim avamereregatt viib purjetajad Liivi lahele, Väinamerele ning Läänemerele, teatas Eesti jahtklubide Liit. Eile kell 14 anti regati avastart Pärnu ringile pikkusega 20 miili, mis sai aga peetud vaid kõige suuremate jahtide klassile ORC I. Vähesegi tuule vaikimise tõttu katkestati sõit teistele klassidele.

Esimese etapi kiireim jaht oli ESS Kalev Jahtklubi jaht Forte EST475 (X-41OD) Jaak Jõgiga roolis. Teiseks tuli Jahtklubi Dago jaht Amserv EST550 (Grand Soleil 42R) Juss Ojala juhtimisel. Kolmanda koha sai uus ESS Kalev Jahtklubi jaht Technonicol EST615 (X-41OD) Mati Sepaga roolis. Klassi X-41 arvestuses kuulus esikoht samuti Fortele, teine koht Technonicolile ja kolmandaks sõitis end lätlaste jaht Ananda LAT Priit Koidu juhtimisel.

Tänane päev viib võistlejad kõige pikemale 70-95 meremiili pikkusele rajale Roomassaarde, mis võib kujuneda vaikses tuules väga aeganõudvaks. Roomassaares toimub kolmapäeval 20-30 miili pikkune rajasõit. Roomassaarest siirdutakse neljapäeval 45-70 meremiilisel distantsil Virtsu ning sealt edasi reedel 50-75 miili pikkusel rajal Dirhamisse. Regati viimane etapp toimub laupäeval 20-30 miili pikkusel distantsil Dirhamis, kus toimub ka võistluste pidulik lõpetamine.

Esmakordselt on võimalik jälgida jahtide liikumist reaalajas GPS süsteemi abil regati kodulehelt.