Kihutajad võtavad suviste ilmadega teedel viimast

Kadri Ratt
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kiiruskaamera.
Kiiruskaamera. Foto: Priit Simson

Politsei teatel on soojemate ilmadega teedel tunduvalt suurenenud kihutajate hulk.

Kiiruskaamerate avastatud kiiruseületajate arv hakkas kasvama aprillist ning on mais aasta esimeste kuudega võrreldes peaaegu kahekordistunud.

Kui talvekuudel saadeti kiiruseületajatele kuus 3100 kuni 3800 trahviteadet, siis ainuüksi maikuu jooksul on koostatud 6590 hoiatustrahvi. Kokku on viie kuuga välja saadetud ligi 22 000 trahviteadet.

Politsei tuletab liiklejatele meelde jälgida maanteedel piirkiirust ning pidada meeles, et 100 km/h on lubatud sõita vaid teatud teelõikudel.

PPA liiklusmenetlustalituse juhi Toomas Kaarepere sõnul on paraku suur hulk juhte, kes ohte tajumata meelega piirkiirust ületavad. Samas on tema sõnul ka näiteid, kus inimene lihtsalt ei pane tähele tõstetud piirkiirusega ala lõppu või jätab hooletusest tähelepanuta teelõigud, kus on lubatud sõita kiirusel 70km/h.

«Seetõttu soovitab politsei nii liiklusohutuse kui ka trahvi vältimise huvides hoolikamalt jälgida liiklusmärke ning nende nõuetest kinni pidada,» märkis Kaarepere.

Aastaringselt tuvastavad kiiruskaamerad kõige enam kiiruseületamisi Annas ja Mäekülas, kus on lubatud sõita 70km/h. Viimastel kuudel on aga palju liiklusrikkumisi avastatud ka kohtades, kus lubatud sõidukiiruseks 90km/h. Selle piirkiirusega tuleb kõige enam rikkumisi ette Pärnu-Jaagupis, Kükital ning Pallika, Altnurga ja Nurme külas.

Nädalapäevade lõikes on kõige enam rikkumisi laupäeval, järgnevad pühapäev, reede ja esmaspäev. Kellajaliselt fikseeritakse kõige rohkem lubatud sõidukiiruse ületamisi kella 15 ja 19 vahel.

Politsei tuletab sõidukijuhtidele meelde, et kiiruskaamera trahviteade saadetakse mootorsõiduki liiklusregistrijärgsele omanikule või kui registrisse on kantud vastutav kasutaja, siis sellisel juhul vastutavale kasutajale. Füüsilistele isikutele saadetakse kirjalikus hoiatamismenetluses trahviteade posti teel tähitud kirjaga rahvastikuregistris märgitud aadressile.

Juhul, kui inimene ei ela rahvastikuregistri järgsel aadressil või ei ole talle võimalik nimetatud aadressile kirja kätte toimetada, avaldatakse trahviteade Ametlikes Teadaannetes vähemalt kahel korral ning loetakse seejärel avaldamisele järgnevast päevast kätte toimetatuks. Juriidilistele isikutele saadetakse trahviteade üldjuhul Äriregistris märgitud ametlikule e-postiaadressile ning selle puudumisel registrisse kantud aadressile lihtkirjaga.

Vältimaks maksmata trahvi sundtäitmisele saatmist, on oluline, et inimese registrijärgsed andmed oleks korras, neid õigeaegselt kaasajastataks ning et saadetud hoiatustrahve tähelepanuta ei jäetaks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles