Uus seadus muudab erakondade rahastamise aruanded veebipõhiseks

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Foto: Arvo Meeks

Riigikogu asub menetlema eelnõu erakonnaseaduse muutmiseks, millega muudetakse erakondade ja valimisliitude rahastamise aruandlus veebipõhiseks.

Põhiseaduskomisjoni algatatud erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõus toodud muudatused seonduvad vajadusega korrastada erakonna rahastamise aruandluse tehnilist poolt, samuti vajadusega kehtestada erakondade, valimisliitude ja üksikkandidaatide aruandlusele ühtne veebipõhine vorm, teatas riigikogu pressiesindaja BNSile.

Eelnõuga antakse erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) pädevus kehtestada aruannetele kindel vorm veebikeskkonnas, mis muudetakse aruandvatele isikutele interneti teel kättesaadavaks. Ühises keskkonnas on esitatud aruanded ka omavahel võrreldavad. Eelnõu juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

ERJK valis oma neljapäevasel istungil välja riigihankes osalenud parima pakkumuse komisjoni veebipõhise infosüsteemi arendamiseks, mille tegijaks osutus Mekaia OÜ.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles