Reformierakond: seadus kohustab tagama lasteaiakoha

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Õnne Pillak.
Õnne Pillak. Foto: Andres Haabu

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnul kohustab seadus Tallinna linnavalitsust tagama lapsevanematele lasteaiakoha, mitte tagama koha ja ebakindluse lasteaiajärjekorras ootamisel.

«Tänane olukord, kus lapsevanemad esimese asjana haiglast koju jõudes panevad lapse lasteaiajärjekorda, sest muidu ei pruugi õigel ajal lihtsalt kohta saada, on ebainimlik ja Tallinna linnavalitsuse eneseõigustused siinkohal on küünilised,» märkis Pillak

Tema sõnul on lootusetult pikad järjekorrad lasteaiakoha saamisel Tallinna linnavalitsuse valede rahastamisvalikute küsimus. «Ei ole mõtet enda tegemata töös kedagi teist süüdistada,» ütles Pillak.

Ta märkis, et ei ole veel kohanud kedagi peale linnavalitsuse liikmete, kes kiidaks Tallinna televisiooni rahastamist. »Küll aga olen kohanud palju neid inimesi, kes kurdavad lasteaiakohtade puuduse ja lasteaedade alarahastamise üle,» lausus ta.

Pillaku sõnul on lasteaedade järjekordasid võimalik vähendada, kuid praegusel linnavalitsusel puudub selleks tahe.

«Üks lahendus probleemile oleks olnud see, kui viimastel aastatel Tallinna televisioonile suunatud miljonid eurod oleks investeeritud uute lasteaiakohtade loomisse. Tõsi, see ei oleks lasteaiajärjekordi lõplikult likvideerinud, kuid leevendanud kindlasti,» lausus Pillak.

Tagasi üles