T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uuring: isad ei tea eriti oma õigusi

ETV 24
Uuring: isad ei tea eriti oma õigusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Margus Ansu

Lapsehoolduspuhkusele jäänud isade väikest arvu seletab muu hulgas see, et suur osa isasid ei teagi, et neil selline õigus on, selgub sotsiaalministeeriumi tellitud uuringust.

«Ma arvan, et kõige suurem põhjus on meie minevik ja kujunenud arusaam, et ema on see, kes peab olema lapsega kodus ja isa on asendamatu tööl,» rääkis sotsiaalminister Maret Maripuu ETV hommikusaates «Terevisioon» täna tutvustatavast uuringust, mille eesmärk oli välja selgitada põhjused, miks mehed ei kasuta võimalust lapsehoolduspuhkusele jäämiseks.

«Uuringust tuli üllatuslikult välja, et isad tegelikkuses ei tea väga palju oma õigusi - et neil on võimalik koju jääda, et nad saavad selle hüvitatud ja nii edasi,» lisas minister.

Ühe lapsehoolduspuhkusele mittejäämise põhjusena tõid mehed välja ka hirmu selle ees, et ei saa lapsega hakkama, ütles Maripuu.

Sotsiaalministeeriumi sotsiaalpoliitika info ja analüüsi osakonna analüütiku Liina Järviste sõnul pole täpselt teada, palju mehi on lapsehoolduspuhkusele jäänud, ent vanemahüvitise saajate seas on isasid alla kahe protsendi.

Maripuu sõnul pole mõttekas seada eesmärki, kui suur osa isadest peaks lapsehoolduspuhkusele jääma.

«Loomulikult soov oleks, et isasid tulevikus oleks rohkem kodus, aga seada selliseid protsente eesmärgiks, seda ma ei poolda,» ütles ta.

Minister lisas, et pigem on riigi ülesanne luua võimalusi, nii et pere ise saab otsustada, mis on neile kõige kasulikum.

Tagasi üles