Tamkivi vastas arupärimisele Nasva küla uppumisohu kohta

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
keskkonnaminister Jaanus Tamkivi
keskkonnaminister Jaanus Tamkivi Foto: Peeter Langovits

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi vastas riigikogu liikmete Kalle Laaneti, Lembit Kaljuvee, Aivar Riisalu, Georg Pelisaare, Toivo Tootseni, Jüri Ratase, Enn Eesmaa,


Mailis Repsi ja Tiit Kuusmiku 23. novembril esitatud arupärimisele Nasva küla uppumisohu kohta.

Tamkivi selgitas, et 2008. aastal rajas OÜ Lipimätas liikumisteed Nasva külas Merila ja Luha maaüksustele.

«Teede rajamisega seoses rajati ka tamm. Truubikohtade rajamine toimus Samsoni harule. Truupide rajamine on tekitanud suured takistused vee vabale liikumisele, üleujutus toimub seal suurel alal ning võib tekitada kahjustusi sinna piirkonda jäävatele elamutele. Lisaks üleujutustele hukkus möödunud talvel Samsoni harus hulgaliselt kalu, mis on keskkonnaministeeriumi hinnangul otseselt seotud teetammi rajamisega Samsoni harule,» selgitas minister.

«Enne teetammi ehitamist üle Samsoni haru, andis Kaarma vallavalitsus ehitusloa, mille ta tänaseks on peatanud. Tamm aga jõuti sealhulgas kolme truubiga välja ehitada. Praegu menetleb keskkonnaamet Hiiu-Lääne-Saare regiooni keskkonnamõju strateegilise hindamise aruannet. Selle kohaselt on praegune olukord truupide osas ebasobiv,» rääkis Tamkivi parlamendi ees.

Võimaliku variandina soovitatakse ministri sõnul vahetada truubid suurema läbilaskevõimega truupide vastu ja rajada need madalamale või ehitada sild. Konkreetne lahendus esitatakse juba teeprojektiga. See aga eeldab, et arvesse võetakse aruande hindamise tulemusi ja ettepanekuid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles