Parimad kohad pealinnas, kus partnerit leida

Tallinncity.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Tallinncity kutsus partnerisooviga lugejate tarvis appi suhtenõustaja Imbi Viiroki, et üheskoos välja selgitada pealinna kuumimad kohad, kus üksikud hingesugulase leida võiks.

Kuigi 21. sajandit on nimetatud üksikute inimeste ajastuks, mis väärtustab eelkõige sõltumatust, leidub piisavalt neid, kes ootavad enda kõrvale kaaslast, olgu siis nais-või meessoost. Üksikutele mõeldud üritusi toimub pealinnas aga haruharva ning enamik partneri otsijaid ei tihka sinna jalga tõstagi - piinlik tunnistada, et pole veel seda õiget leidnud. 

«Ma ei lähe juba põhimõtteliselt mingile üksikute deitimisüritustele, kus on nagunii ainult toatäis meeleheitel mutte, kes mind tümitama hakkaks,» leiab hea välimusega,  enesekindel ja haritud Marko (32), ning otsib jätkuvalt Tallinna tänavatel, kohvikutes, kõrtsides ja klubides oma südamedaami. Ainult et printsess laseb end jätkuvalt oodata: nädalast nädalasse, aastast aastasse…

Suhtenõustaja Imbi Viirok on probleemiga tuttav: tema poole pöördutaksegi enamasti sooviga leida sobiv paariline. Kuid kuskohast?

Tutvumine avalikus kohas

Suhtenõustaja sõnul jagunevad tutvumiseks sobivad kohad statistika järgi nelja kategooriasse. Neljandal kohal selles nimistus on avalikud kohad - kuigi inimesed ei usu, et postkontorist või raamatupoest võiks unelmate kaaslaste leida, on see suhtenõustaja sõnul siiski võimalik. «Avalikud kohad on poed, teatrid-kinod, kohvikud, restoranid,» loetleb Viirok. Kuidas avalikus kohas siis tutvus teoks võiks saada? «Eks tuleb juttu alustada! See pole sugugi tabu, kui ka naine juttu alustab: näiteks veinileti juures veini valides või raamatupoes riiuli juures raamatud sirvides,» räägib Viirok. «See on ka täiesti riskivaba, sest midagi hullu ju ei juhtu, kui inimene sinuga ka rääkida ei taha. Lihtsalt hirm jääda naeruväärsesse olukorda takistab meid. Sellest hirmust on aga võimalik vabaneda. »

Viirok soovitab kaasa võtta ka isikliku visiitkaardi, mida kontakti loomisel ulatada: mitte sellise, kus märgitud ametiga seonduv, vaid lihtsalt nime, e-posti aadresssi ja telefoninumbriga. Nende naiste julgustamiseks, kelle jaoks võõra sümpaatse meesterahvaga vestluse alustamine tundub hirmuäratav, ütleb suhtenõustaja, et enamus mehi võtab seda suure komplimendina ja on naisele tänulikud.

Tallinnas on suhtenõustaja sõnul mitmeid avalikke kohti, mis tutvuse alustamist soosivad ja mida tema kliendid on näiteks toonud: Viru keskuse kohvikud, Reval Café,  suvised eriüritused Komeedi terrassil, Must Puudel vanalinnas, kohvik Pärnu, õhtustest kohtadest kohvik-restoran Chicago ning trahter Kochi Aidad. Samuti kohtub pealinnarahvas suures raamatupoes - Apollos või Rahva Raamatus. «Koht tutvumiseks tasuks valida ikka selline, mis enda ja soovitava partneri olemusega võimalikult palju kokku läheb,» soovitab Viirok.

Tutvumine vallalistele mõeldud üritustel

Sellesse kategooriasse kuuluvad suhtenõustaja sõnul nii tutvumisportaalid kui ka kõikvõimalikud vallalistele mõeldud eriüritused, mida tema sõnul on kahjuks Eestis üsna vähe. «Mõned mu kliendid on käinud ka kiirkohtingutel ja tagasiside on olnud päris hea, » räägib Viirok. «Vahel on üksikul ka raske tunnistada, et otsib kaaslast, kuid kui see käib läbi mõne muu tegevuse, näiteks reisimise või raamatuklubi, on tutvumine lihtsam ning ka huvitava inimese puhul võib olla kindel, et ka tema on üksik.»

Kas välimus partneriotsingutel loeb? «Välimus ei määra midagi, sõltub sellest, milliseks naine või mees ennast peab,» rahustab Imbi maha iseäranis need preilid, kes on pähe võtnud, et partnerišansse vähendab pikkus või paksus. «Välimus on vaja välja kanda. Mees näeb naise puhul enamasti ikka seda, kui rahul naine endaga on ja kuidas end oma kehas tunneb.»

Tutvumine ühiste huvide kaudu või suurüritustel

Sinna alla kuuluvad suhtenõustaja sõnul kõikvõimalikud huviklubid ja harrastused, kus on lihtsam omavahel kontakti luua. «Minu kliendid on kiitnud näiteks salsakursusi,» räägib Viirok. Kontakti saab tema sõnul luua ka kõikvõimalikel koolitustel - kui enesearenguga seotud teemakoolitustel kohtab rohkem naisi, võib olla kindel, et ärikoolitus toob kokku valdavalt tugevama soo esindajad. «Hea koht tutvumiseks on ka laulukoor, kliendid on nimetanud ka laulupidu - emotsioonid on laes ja kontaktid võõrastega on kerged tekkima.

Samasse kategooriasse kuuluvad ka vabaõhuüritused ja suurkontserdid,» räägib Viirok. «Tutvust saab sobitada ka spordirajal, näiteks on mitmed kiitnud Tallinna kergliiklusteid, kus kaaslase leidmine pole sugugi võimatu, » kinnitab spetsialist.

Tutvumine ühiste tuttavate kaudu

Parim viis kaaslast leida on aga suhelda võimalikult paljude sõprade ja tuttavatega, kinnitab Imbi Viirok. «Statistika kohaselt leitakse kaaslane kõige tõenäolisemalt just ühiste sõprade või tuttavate kaudu,» räägib ta. «Üksikul inimesel tasub täiesti teadlikult tegelda oma tutvusringkonna värskendamise ja laiendamisega, milleks on head igasugused koosviibimised, huviklubid ja muud üritused.»

Samuti tasuks spetsialisti sõnul ilma valehäbita oma tutvuskonnas teada anda, et ollakse kaaslase otsingutel. «Kui kõik head tuttavad teavad, millist kaaslast otsid, saavad nemad äkki sind sobiva inimesega täiesti juhuslikult kokku viia,»  annab ta nõu.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles