T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ajakirjanike liit soovib avalikku selgitust Sirbis toimuva kohta

Merike Teder
, reporter
Ajakirjanike liit soovib avalikku selgitust Sirbis toimuva kohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sirbi dresseerimine.
Sirbi dresseerimine. Foto: Urmas Nemvalts

Eesti Ajakirjanike Liit  mõistab hukka kultuurilehe Sirp äkilised ümberkorraldused, mille põhjendused ei ole arusaadavad ja annavad alust kahtlustada ajakirjanduse tasalülitamise katset.

«Ajakirjanike liidu juhatuse hinnangul nõuab nii meie ainsa kultuurilehe juhtimine ja kui selle toimetajate kohustuste täitmine ajakirjandusliku töö kogemust, haritust ja asjatundlikkust ajalehe väljaandmisküsimustes,» teatas juhatus oma avalduses.

«Seetõttu ning kuna Sirbi toimetuse töö ümberkorraldamine on avaliku huvi teema, teeb ajakirjanike liidu juhatus ettepaneku, et  SA Kultuurilehe nõukogu ja ajalehe toimetaja kohusetäitja selgitaksid avalikult,  kuidas on kavandatud kultuurilehe toimetuse edasine töö ning kvaliteedi tagamine pärast seda, kui oluliste valdkondade toimetajakohad on koondatud.  Samuti kutsub ajakirjanike liidu juhatus üles lehe nõukogu korraldama võimalikult peatselt uut peatoimetaja konkurssi  kõiki osapooli kaasava komisjoni osavõtul,» teatas juhatus.

Ajakirjanike liit toetab ka teiste loomeliitude ettepanekut korraldada kiiresti kultuuriministeeriumi, SA Kultuurileht nõukogu ja loomeliitude esindajate kohtumine, kus  jõutaks Sirbile vajalikes ümberkorraldustes üksmeelele. Ajakirjanike liidu juhatus peab oluliseks, et kuulda võetaks kõigi asjasse puutuvate osaliste arvamust ning sellest kohtumisest võtaks osa ka ajakirjanike esindajad.

Märksõnad
Tagasi üles