Kross: kui tahame, et Rail Baltic meie elu ei häiriks, tuleks ehitada metroo

Raudtee Põhja-Lätis. FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Tallinna linnavolikogu liige Eerik-Niiles Kross (IRL) leidis, et kui tahame, et Rail Baltic üldse meie elu ei häiriks, tuleks see rajada metroona.

«On tavapärane lugu eriti Euroopa Liidus, et kui tehakse suurt taristut, siis ilmub välja hulk huvigruppe, mis taotlevad kõiksugu kompensatsioone ning siis riik tihti kompenseeribki igasugu kulusid, mis võibolla polegi alati mõistlikud, seda tehakse lihtsalt kodurahu huvides,» selgitas Kross Kuku raadio saates «Keskpäevatund».

«Mulle teeb kogu projekti juures enam muret Balti koostöö mõõde,» tõdes ta.

«Pärnu kaudu Varssavisse ja Berliini sõita on lühem tee, Tartu-variandi puhul jälle on olemas vanad raudteetrassid, mida saab kasutada, aga kui vaatame Läti ja Leedu poole, siis see projekt võib lükkuda kaugele tulevikku,» möönis Kross.

«Suurte projektidega on eestlased omandanud rehepapluse uue dimensiooni igasugu kompensatsioonide väljanõudmisel. Kui me tahame, et üldse poleks häiritud elu, siis tuleks ehitada metroo. Tallinna linnavõimul pole kindlasti probleemiks näidata, et raudteeprojekt on üldse inimvihkajalik,» ironiseeris ta.

«Kui oleme siiani arvanud, et reisijatevedu pole Rail Balticu põhiline eesmärk, siis tasub meeles pidada, et Savisaare trikk tasuta rongisõiduga on kasvatanud uute Elroni rongidega sõitmist seitse korda,» sõnas ajakirjanik Ainar Ruussaar.

Tagasi üles
Back