Lõpuks ometi: Rock jõudis eurosarjas edasi

Kadi Parts
Vilmantas Dilys.
Vilmantas Dilys. Foto: SCANPIX

Tartu Ülikool Rock suutis eile murda Eesti klubide eurosarja-needuse: võõrsil alistati napilt  76:72 Rootsi valitsev meister Södertälje Kings ja üle kuue aasta jõuti eurosarjas alagrupist edasi.

Rock alustas avapoolaega hiilgavalt: Janar Taltsi, Gert Dorbeku ja Vilmantas Dilyse (pildil) kaugvisetest mindi 0:9 juhtima ja paari minuti möödudes juhiti juba 13:2. Seejärel suutsid oma mängu käima saada ka esialgu ära ehmatanud vastased ning ligikaudu kaks minutit enne esimese veerand­aja lõppu oli seis viigis.

Teine veerandaeg möödus võrdsete heitlusena ja Rock võitis avapoolaja 43:39. Kolmandal veerand­ajal suutsid võõrustajad väikese vahe tagasi mängida ja nii mindi otsustavale veerand­ajale vastu viigiseisul 59:59.