Laar näeb poliitikas positiivseid arenguid

Mart Laar

FOTO: Peeter Langovits

IRLi esimees Mart Laar ütles täna Viljandis toimunud erakonna volikogu istungil, et euro kasutuselevõtt ning põhikooli- ja gümnaasiumi seaduse vastuvõtmine näitavad, et Eestis on positiivsed arengud siiski võimalikud.

«Mõlemad eesmärgid on olnud alles hiljuti kahtluse all, kuid täna võib öelda, et nad mõlemad on praktiliselt saavutatud,» ütles Laar.

Tema hinnangul on haridusreformiga edasi sammumine olnud õige, sest vaatamata poliitilise vastuseisule ja seaduse 18 kuu pikkuseks veninud menetlemisele riigikogus suutis IRL ennast sedapuhku kehtestada.

Tema hinnangul näitab see positiivne kogemus, et edasi tuleb liikuda ka haldusreformiga. Ta meenutas, et nii ettevõtjad, majanduseksperdid kui riigikontroll on haldusreformi möödapääsmatust kinnitanud, paraku on see endiselt jäänud tulemusteta.

«IRL ei kavatse oma jonni jätta,» lubas Laar.

Tema hinnangul on Eesti järgmine suur väljakutse ka riigi kulutuste ohjamine ning maksukoormuse kasvu pidurdamine. Maksukoormust tuleks tema hinnangul pigem alandada, sest muidu ei püsi Eesti konkurentsivõimelisena ja inimeste töökohad satuvad löögi alla.

Tagasi üles