Vello Lõugas jäi lõplikult süüdi

Tallinncity.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kui kohus pistisekahtluse tõttu vallandatud Vello Lõugase transpordiametisse tööle ennistas, saadeti ta tänavale autosid loendama.
Kui kohus pistisekahtluse tõttu vallandatud Vello Lõugase transpordiametisse tööle ennistas, saadeti ta tänavale autosid loendama. Foto: Peeter Langovits

Riigikohus otsustas eile mitte võtta menetlusse Tallinna transpordiameti endise osakonnajuhataja Vello Lõugase kassatsioonikaebust ja sellega jõustus ringkonnakohtu otsus, millega ta mõisteti süüdi pistise võtmises.

Harju maakohus mõistis Lõugase mullu 2. septembril süüdi ja karistas teda korduva pistisevõtmise, dokumendi võltsimise ja võltsitud dokumendi kasutamise eest kaheaastase tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga. Ühtlasi konfiskeeris kohus Lõugaselt 3. seeria BMW, mis oli kohtu hinnangul kuritegelikul teel saadud vara.

Koos Lõugasega kohtu all olnud ASi Signaal juhatuse liige Ats Tamm sai korduva pistiseandmise eest samasuguse karistuse ja ASi K-Projekt juhatuse liige Rein Annusver pistiseandmise ning võltsitud dokumendi kasutamise eest üheaastase tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga.

Juriidiliste isikutena kohtu all olnud ASile Signaal määras kohus 100 000 euro suuruse rahalise karistuse, ASile K-Projekt aga 70 000 euro suuruse trahvi.

Tallinna ringkonnakohus jättis maakohtu otsuse tänavu suvel muutmata.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles