Reinsalu: üllatusi tuleb ikka ette

Eerik-Niiles Kross ja Urmas Reinsalu kohalike valimiste eel.

FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Urmas Reinsalu ütles parteis kiiresti kõrgetele positsioonidele tõusnud Eerik-Niiles Krossi erakonnavahetust kommenteerides, et üllatusi tuleb ikka ette.

Reinsalu sõnul tuli Kross täna hommikul tema juurde ja andis teada, et on teinud Reformierakonnaga kokkuleppe ja astub koos Yoko Alenderiga Reformierakonda. Reinsalu sõnul kinnitas Kross, et tegi otsuse äsja.

«Soovisin talle edu konservatiivse poliitika ajamise asemel liberaalide peres. Selline ülehüppamine ei ole ühelegi inimesele kerge. Aga see lahing, mille ühiselt andsime Savisaare vastu, oli täitsa korralik,» lausus Reinsalu IRLi pressiesindaja teatel.

IRLi aseesimees ja Tallinna volikogu IRLi fraktsiooni juht Eerik-Niiles Kross teatas täna ootamatult, et astub Reformierakonda. Koos temaga lahkub IRList ja ühineb Reformierakonnaga IRLi linnavolikogu fraktsiooni aseesimees, erakonna eestseisusesse kuulunud Yoko Alender. Mõlemad kinnitasid, et kandideerivad Reformierakonna nimekirjas kevadistel riigikogu valimistel.

Tagasi üles