Prangli saare juures purunenud jahis hukkus inimene

Kelnase sadam Prangli saarel.

FOTO: Küllike Rooväli

Eile õhtul kella 22.30 ajal takerdus Prangli saarel sadamasse sõita üritanud soomlaste jaht tormiga kividesse ja uppus, hukkus üks inimene.


Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Harrys Puusepa kinnitusel uppus Soome päritolu jaht Prangli saare Põhjamuulist umbes 40-50m kaugusel. «Arvatavalt kividesse sõitnud jahti tugeva tuule ning lainetuse tõttu päästa ei õnnestunud. Üks mees ja kaks koera pääsesid, üks mees uppus,» sõnas Puusepp.

Politsei- ja Piirivalveameti merevalvekeskus sai esmase teate juhtunust kella 22.38 ajal, kui teatati Prangli muuli lähedal kinni olevast jahist, mida püütakse kahe kummipaadiga lahti vedada. «Inimesed sel hetkel veel ohus ei olnud. Jahi pardal oli teadaolevalt kaks meest ja kaks koera,» vahendas Puusepp.

«Tunni jooksul muutusid aga olud raskemaks. Üks meestest hüppas koos koeraga avariiliselt jahilt vette ning Pranglilt appi tulnud kummipaadiga viidi nad kaldale. Teine mees jäi jahi peale.»

Põhja prefektuuri Muuga kordonist sõitis välja päästemeeskond, sest hädalistel kummipaadiga abis olnud mehe sõnul muutusid olud raskemaks ja paadiga ei pääsenud jahile enam ligi.

Jahile jäänud mees keeldus lahkumast ja teda sealt kätte saada ei õnnestunud. Appi saadeti veel nii Politsei- ja Piirivalveameti kaater kui kopter.

«Jaht hakkas tasapisi uppuma ning otsiti jahile jäänud meest ja koera. Mees leiti veest veidi pärast kella 2 öösel ning pulssi polnud tal enam tunda,» märkis pressiesindaja.

«Kogukas mees toimetati kopteriga Mustamäe haiglasse, elustamine tulemust siiski ei andnud, arstid konstateerisid mehe surma. Koer ujus teadaolevalt ise saarele,» lisas Puusepp.

Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel. Esialgse info kohaselt on nii pääsenu kui uppunu Soome kodanikud.

Tagasi üles