Selgusid Eesti parimad koolibussijuhid

Koolibuss.

FOTO: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Täna kogunevad maanteemuuseumisse Varbusel Eestimaa parimad koolibussijuhid. Toimub konkursi «Märka koolibussijuhti» pidulik lõpuüritus, millega tunnustatakse selle elukutse kõige silmapaistvamaid esindajaid.

«Sellise erilise konkursiga soovisime eelkõige tunnustada neid koolibussijuhte, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud ohutu koolitee tagamisele. Märkame parimaid koolibussijuhte, kes on enda õlule võtnud vastutuse tagada koolilaste turvaline tee kooli ja koju,» rääkis maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner konkursist.

Maanteemuuseumi ja Õpetajate Lehe korraldatud konkursile laekus 53 ettepanekut 14 maakonnast. Ettepanekuid tegid nii koolijuhid, õpetajad, omavalitsused kui õpilased ise. Neis tõsteti esile enim juhtide professionaalsust ja tähelepanelikkust turvalisuse tagamisel liikluses, aga ka bussijuhi iseloomuomadusi, mis näitavad, et bussijuhi töö on palju rohkemat kui pelgalt roolikeeramine. «Küll võetakse laste sünnipäevadel bussis laul üles, tänavanurgalt korjatakse peale hilisemad ärkajad, halva ilmaga saavad bussi peale ka külamemmed ning õnnetuse korral antakse kiirelt esmaabi,» loetles Valner.

Ettepanekute seast valis maanteemuuseumi, maanteeameti liiklusohutuse osakonna, teede tehnokeskuse ning Õpetajate Lehe töötajaist koosnev žürii välja seitse enim eeskuju väärivat bussijuhti.

Parimateks valiti Osula ja Sõmerpalu põhikooli ning Sõmerpalu lasteaia bussijuht Kalle Kreevald, Mati Sõrmus (Tartu Maarja kool), Margus Laidmets (Oru kool), Igor Raju (Varstu lasteaed Sipelgas, Krabi kool), Sirje Karus (Oru põhikool), Vello Remmel (Surju põhikool) ning Aivar Saarpere (Käru põhikool).

Tagasi üles