Kaitseminister aumärkide jagamisel : Putini ambitsioonid ei ole määratud täituma

Kaitseminister Sven Mikser

FOTO: Martin Ilustrumm

Mitte miski ei heiduta potentsiaalset agressorit rohkem, kui teadmine, et astudes Eesti vastu, sattub ta konflikti kogu NATOga, ütles kaitseminister Sven Mikser täna andes üle autasud riigikaitsesse vabatahtlikult panustanud inimestele.

«Putini režiim on esitanud väljakutse Euroopa julgeolekukorraldusele,» ütles Mikser Tallinna Reaalkoolis peetud aktusel. «Tema soov ei ole määratud täituma – kõige kindlam garantii sellele on meie tahe end kaitsta ja meie liitlaste valmidus tulla meile appi.»

Mikseri sõnul jääb potentsiaalne vastane meie ja meie liitlaste ühisele tugevusele alla.

Kaitseminister andis aktusel üle autasud riigikaitsesse vabatahtlikult panustanud inimestele. Kaitseministeeriumi kolmanda klassi teeneteristi sai ettevõtja Aivo Raud, kelle eestvedamisel ning isiklikul panustamisel taastati eelmisel aastal Narva jõe ääres Vabadussõja-aegse Vaivara lahingu ajalooline mälestusmärk.

Samuti autasustas kaitseminister teeneteristiga Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktorit Matthew Bryzat pikaajalise professionaalse tegevuse eest Eesti riigikaitse hüvanguks.

Kaitseministeeriumi kuldrinnamärgi said ettevõtja Jüri Käo tööandjate kaitsetahte kasvatamise ning toetuse eest reservõppekogunemiste korraldamisele ja Keskkonnaameti Põlva-Valga-Võru regiooni juhataja Ena Poltimäe olulise panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitsesse.

Kaitseminister autasustas pikaajalisi riigikaitseõpetajaid vanemveebel Meelis Eelmaad, nooremleitnant Peeter Paud, major Viktor Lillepruuni, vanemveebel Harri Mäesalu, kes said kaitseministeeriumi kuldrinnamärgi, ning vanemveebel Riho Salumäed, nooremleitnant Marko Tiirmaad, kapten Valjo Toomingut, veebel Kainar Kruusi ja nooremleitnant Viktor Nõmmi, kes said hõberinnamärgi.

Kaitseministeeriumi hõberinnamärgi said Ida-Viru Noorteakadeemia juhatuse esimees Grigori Senkiv, Narva Vanalinna Riigikooli direktor Tatjana Stepanova, Viljandi Gümnaasiumi direktor Ülle Luisk ja Tallinna Ülikooli kutsepedagoogika osakonna juhataja Meidi Sirk. 

Samuti autasustas kaitseminister vabadusvõitlejad, kes on aastatepikkuse vabatahtliku töö tulemusel andnud suure panuse vabadusvõitlejate mälestuste kogumisel ning Eesti sõjaajaloo jäädvustamisel.

Kaitseminister andis aktusel üle ka kaitsealaste teadustööde konkursi preemiad ning riigikaitseõpetuse stipendiumid õpetajatele.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles