iDeal kampaania

Lastefond aitab ränga ainevahetushaigusega väikest Miikaeli

Lastefond

FOTO: Repro

Lastefond hakkab abistama üliharuldast ainevahetushaigust põdevat kaheaastast Miikaeli tema ravil.

Miikael põeb Smith-Lemli-Opitzi sündroomi ehk tema organism ei sünteesi kolesterooli. See on maailmas väga haruldane haigus, mille raviks on vaja spetsiaalset toitesegu ehk sünteetilist kolesterooli. Purgitäis ravimit, mida jätkub kaheks nädalaks, maksab 1800 krooni.

Lastefondi nõukogu otsustas esialgu toetada väikest Miikaeli ühe aasta, kuid kui haigekassa selle aja jooksul ravimit soodustatud ravimite hulka võtnud pole, siis väikepoiss vajalikust abist kindlasti ilma ei jää ning toetusperioodi pikendatakse.

Miikaeli vanemad ja raviarst olid uudise üle väga õnnelikud. Raviarst Kairit Joosti sõnul on tal ülimalt hea meel, kuna eelmisel nädalal peaaegu lootusetuna tundunud olukord sai lahenduse.
«Toetus annab võimaluse Miikaelil saada nüüdisaegset abi, mis teeb tema ravi võrdväärseks teistes Euroopa riikides antavaga,» ütles Joost.

Tema sõnul on haruldaste haiguste toetamine Eestis üleüldse väga problemaatiline. «Mul on hea meel, et on olemas selliseid heategevusorganisatsioone, mis aitavad, kuna tihtipeale on nende abi ainuke võimalus.»

SA Tartu Ülikooli kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2001. aastast. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.
 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles