iDeal kampaania

Prokuratuur saatis Risti endise vallavanema kohtu ette

FOTO: SCANPIX

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab Läänemaa Risti endist vallavanemat Rein Kruusmaad soodustuskelmuses, ametialases võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises.

Süüdistuse kohaselt esitas Rein Kruusmaa 2011. aastal põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) toetuse saamiseks valeandmetega taotluse ja võltsitud hinnapakkumised, millega lõi tegelikust tervisekeskuse renoveerimistööde maksumusest ebaõige ettekujutuse.

«Soodustuskelmuste avastamine on oluline ausa konkurentsi tagamiseks. Kui keegi saab reegleid painutades toetuse saajaks kvalifitseerudes või pettuse teel suurema toetuse saamisega ausalt tegutsejate ees konkurentsieelise, moonutab see turgu ning kahjustab majanduskeskkonda,» ütles eriasjade prokurör Küllike Kask.

Soodustuskelmuses süüdimõistmisel näeb seadus ette rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse, ametialase võltsimise ja teadvalt võltsitud dokumendi kasutamise eest rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Eeluurimise viis läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo Lääne talitus ja juhtis Lääne ringkonnaprokuratuur.

Tagasi üles