Kalapüügikeeld Peipsil jääb kehtima aasta lõpuni

Berit-Helena Lamp
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ahvenad.
Ahvenad. Foto: Henn Soodla

Ministeeriumi ja Peipsi kutseliste kalurite esindajad leppisid kokku, et seoses ahvena kvoodi lõppemisega jääb kalapüügikeeld Peipsi, Lämmi-ja Pihkva järvel kehtima selle aasta lõpuni.

«Tänasel kohtumisel kaluritega lepiti kokku, et seoses ahvenakvoodi täitumisega ja teiste kalaliikide väikeste kvoodijääkidega tänavu töönduslikku püüki Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel enam ei tehta,» ütles keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Ain Soome.

«Väljapüüdmata osa jääb järve alles, mistõttu järgmistel aastal saab püüda selle võrra rohkem kala,» märkis ta. Ain Soome sõnul kehestab ministeerium sellised regulatsioonid, mis tagavad kalavarude jätkusuutlikkuse ja selle läbi ka kalandussektori elujõulisuse tulevikus. Ministeerium ei saa üksi oma eesmärke saavutada, seega vastutavad ka kalurid kalavarude hea seisundi eest.

15.-19. novembrini toimuvad järjekordsed läbirääkimised Venemaaga, kus lepitakse kokku järgmise aasta püügikvoodid. «Et kokkulepitud kvoodi ületust ei oleks, on Eesti Venemaa poole pöördunud, et juurde saada veidi ahvenakvooti ja loodame, et see laheneb positiivselt, sest Vene
poolel on püügikvootides kasutamata jääki,» täpsustas Soome. «Mõlemale poolele kasuliku kvoodivahetuse tegemiseks peab Eesti andma Vene poolele omalt poolt tõenäoliselt järgmise aasta kvootidest midagi ka vastu.»

Püügikvootide ületamise vältimiseks suleti Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kalapüük kõikide kutselise kalapüügivahenditega alates 1. oktoobrist kuni selle aasta lõpuni.

Tagasi üles