Kai tänava ärihoone ehitus jõuab lõpusirgele

Jonatan Karjus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kai tn 1 tulevane ärihoone öösel
Kai tn 1 tulevane ärihoone öösel Foto: Capital MIll

Baltimaade ühe modernseima ärihoone Explorer maksimaalse kõrguse saavutamise tähistamiseks peeti eile traditsiooniline sarikapidu ja tehti vahekokkuvõte senisest tööst.

Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua sõbralikud suhted majavaimuga.

Linnahalli vahetusse lähedusse (Kai 1) rajatavale Explorerile taotleb arendaja Capital Mill maailmas kõrgelt hinnatud keskkonnasäästlikkuse sertifikaati LEED, mis tagab nii rentnikele kui majavaimule piirkonna parimad tingimused.

Foto: Erakogu

Hoone kõrgeimast nurgast sarikapärja alla toonud Capital Milli partneri Tanel Samueli sõnul on Exploreri ehitus kulgenud tõrgeteta ja plaanipäraselt. Esimesed rentnikud saavad uutesse ruumidesse kolida juba selle aasta lõpus.

«Explorer on järgmine samm Tallinna sadamapiirkonna kujundamisel terviklikuks ja innovaatiliseks ärikeskkonnaks ning on rõõm näha, et oleme jõudmas lõpusirgele,» lausus Samuel. 

«Taotleme Explorerile LEED-sertifikaati, mis tähendab, et igas etapis tuleb järgida kõrgeid keskkonnasäästlikkuse nõudeid, teha kõike natukene paremini kui tavaliselt. Mul on väga hea meel, et meie ehituspartneriks on just YIT Ehitus, sest koos viime edukalt ellu vägagi ambitsioonikat plaani,» lisas Samuel.

Capital Milli portfellis on samuti sadamaalal paiknev ärihoone Navigator, millele tänavu veebruaris väljastati keskkonnasõbralikkuse sertifikaat LEED Gold. See tegi Navigatorist ametlikult Baltimaade kõige rohelisema omasuguste seas. Vähemalt sama kõrged sihid on seatud ka Explorerile, mis tähendab, et rohelist mõtteviisi järgitakse juba ehitustegevuse käigus.

Lisaks ehituslikule kõrgpilotaažile juurutab Explorer rohelist mõtteviisi üldisemalt. Näiteks ehitatakse keldrisse jalgrattaparkla, üldkasutatavad pesuruumid ja elektriauto laadimispunkt. Maja fuajeest saavad töötajad kohtumiste tarbeks laenutada jalgrattaid.

Kokku saab hoones olema 4500 m² büroopinda sealhulgas esimesel korrusel 270 m² toitlustuspinda ja 270 m² kaubanduspinda. Explorer on kuuekordne, ülemisel korrusel on kahes otsas rõdud ning fassaadidel erisuunalised päikese ja kuumuse eest kaitsvad päikesesirmid. Sirmidesse paigutatakse LED-ribad, mis annavad võimaluse hoonele sõna otseses mõttes värvi lisada. Paiknemine sadamaalal tähendab suurepärast ligipääsetavust Soomest tulevatele inimestele ning lisaks on tegemist ummikuvaba kesklinnapiirkonnaga. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles