Vašadze edastas Ergmale kutse külastada Gruusia parlamenti

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gruusia välisminister Grigol Vašadze.
Gruusia välisminister Grigol Vašadze. Foto: Valitsuse pressibüroo

Eestis viibiv Gruusia välisminister Grigol Vašadze edastas riigikogu esimehele Ene Ergmale Gruusia parlamendi spiikri David Bakradze küllakutse.

Ergma kohtus täna Eestis visiidil viibiva Gruusia välisministri Grigol Vašadzega, kellega arutati nii parlamentidevahelist koostööd, majandussuhteid kui ka edasiste demokraatlike reformide vajadust Gruusia lähendamiseks Euroopa Liidule, vahendas riigikogu pressiesindaja.

Ergma andis Gruusia välisministrile põhjaliku ülevaate parlamendi rollist riigieelarvete menetlemisel ja kokkuhoiupoliitikast majanduslikult raskeil aastail, aga ka parlamendi ees seisvatest küsimustes järgmisel valimisperioodil.

«Haridus ja uute töökohtade loomine kujunevad põhiküsimusteks, millele Riigikogu järgmisesse koosseisu pürgivad erakonnad peavad mõtlema,» ütles Ergma.

Kõne all olid ka mõlema riigi opositsiooni eesmärgid ja roll nii parlamendis kui ka kohalikul tasandil. Vašadze andis ülevaate opositsiooni rollist Gruusia poliitilises elus ning 15.
oktoobril jõustunud põhiseaduse muudatustest, mis tugevdavad parlamendi osa. Välisministri sõnul on kohaliku opositsiooni probleemiks on fragmenteeritus: ei koonduta ideoloogia, vaid isikute ümber. Kohalikel valimistel keskenduti esmakordselt olulistele teemadele nagu sotsiaalteemad ja majandus. Vašadze märkis, et toimus võimu rahumeelne ja demokraatlik üleminek ning rahvusvahelised organisatsioonid (OSCE/ODIHR) pidasid valimisi demokraatlikeks.

Tunnustades kahe riigi vahelisi poliitilisi suhteid, nentis Ergma, et Eesti ja Gruusia majandussuhted on olnud tagasihoidlikud ning siin on veel arenguruumi.

Ergma uskus, et Gruusia jätkab demokraatlike reformide läbiviimist, kuna see aitab Gruusiat Euroopa Liidule lähendada. «Me teame omast kogemusest, kui oluline sellel teel on teiste riikide toetus. Eesti toetab Gruusiat igati ning panustab seal Euroopa Liidu nähtavuse suurendamisse,» rõhutas Ergma.

Kohtumisel osalesid ka riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ning väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa. Eesmaa tundis huvi Gruusia välisministri koostöö vastu parlamendi väliskomisjoniga. Raidma tunnustas Gruusia panust ISAF operatsioonil Afganistanis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles