P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Purjus peaga autoroolist tabatud endine Võru linnapea keeldus alkomeetrisse puhumast

Liis Velsker
, reporter
Purjus peaga autoroolist tabatud endine Võru linnapea keeldus alkomeetrisse puhumast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
2002. aasta suvel paiskus taas joobetunnustega roolis olnud Jüri Kaver oma autoga üle katuse. Fotol tema tollane sõiduauto.
2002. aasta suvel paiskus taas joobetunnustega roolis olnud Jüri Kaver oma autoga üle katuse. Fotol tema tollane sõiduauto. Foto: Maidu Jaason / SL Õhtuleht

20. aprilli öösel tabas politsei Võru linnas Kubja teel rutiinse kontrolli käigus endise linnapea ja tuntud liiklushuligaani Jüri Kaveri alkoholijoobes autoroolist.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peitel selgitas, et juht pandi öösel puhuma tavalise kontrolli käigus. «Patrull vaatas, et on põhjust auto kinni pidada ja kontrollida. Juht keeldus sündmuskohal indikaatorvahendisse puhumast, mistõttu viidi ta ekspertiisi,» kirjeldas Peitel.

Selle nädala algul saabus 42-aastase Võru linnavolikogu liikme vereekspertiisi vastus. Kaveri joove ulatus üle 1 promilli, kuid jäi alla kriminaalse joobe (1,5 promilli – toim). Kaveri suhtes alustati väärteomenetlust.

Liiklusseadus näeb sellise rikkumise eest karistuseks ette kuni 1200 eurot trahvi, kuni 30 päeva aresti ning lisakaristusena võib kuni aastaks juhtimisõiguse ära võtta.

Aastatel 2011–2013 Võru linnapea olnud Kaver on tuntud liiklushuligaan.

2005. aastal jõudis Kaveri kohtuvaidlus riigikohtusse, kust ta sai tagasi auto juhtimise õiguse, mis temalt korduva kihutamise pärast varem oli ära võetud. Samal aastal oli mees neli korda liikluseeskirju rikkunud, mistõttu peatati ta juhtimisõigus kaheks aastaks.

Tõsiseima rikkumisega sai mees hakkama 2002. aasta oktoobris, kui ta Võrumaal purjus peaga kihutades auto üle katuse keeras. Politsei karistas teda siis 15 000-kroonise trahviga. «Ma ei salga, et olin joonud kruusi hõõgveini,» kommenteeris Kaver toona ajakirjanikule.

Jüri Kaver kuulub 2005. aastast Reformierakonda. Enne seda kuulus ta Isamaaliitu, kuid erakond viskas ta parteist välja.

Märksõnad
Tagasi üles