iDeal kampaania

EASi ülejäänud juhatuse liikmete jätkamine pole veel selgunud

EASi nõukogu esimees Erki Mölder

FOTO: Mihkel Maripuu

Pärast Hanno Tombergi tagandamist EASi juhatuse esimehe kohalt samuti lahkumisega ähvardanud ülejäänud juhatuse liikmete kohta peaks selgus saabuma kolmapäeval, mil EASi nõukogu kokku tuleb.

EASi nõukogu esimees Erki Mölder ei soovinud ülejäänud juhatuse liikmete võimaliku jätkamise või lahkumise teemal kommentaare anda, kirjutas ERRi uudisteportaal.

«Ei tahaks seda praegu kommenteerida, ei ühte- ega teistpidi. Kolmapäeval on nõukogu istung, pärast seda selgub, mis saab olemasolevast juhatusest ja konkursist,» lubas Mölder.

Ka uut konkurssi juhatuse liikme leidmiseks pole siiani välja kuulutatud.

«See teema ei ole kuidagiviisi terav ega aktiivne, aga juhtuse liikmed peavad mõtlema, kuidas edasi,» viitas Mölder, et kolmapäevane nõukogu koosolek võib ka selles selgust tuua.

Hanno Tombergi viimane tööpäev juhatuse esimehena oli reedel, 25. novembril. Tombergi viis ametist OÜ Ermamaa toetuse tagasinõudeotsuse ümber vaatamata jätmine, kui ta seisis 2012. aastal toonase juhatuse tehtud 10-protsendise tagasinõude otsuse taga, väites, et praegusel juhatusel puudus õigus toonast otsust ümber vaadata. Minister Liisa Oviir, viidates hilisematele audititele, mis otsuse kohta tehti, leidis, et Tomberg ei saa jätkata, mistõttu kutsus EASi nõukogu Tombergi tagasi. Nüüdseks ei jätka uues valitsuses ka enam Liisa Oviir, tema asemel on valitsuses Urve Palo.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles