Politsei töötõendiga põgenemine tõi kinnipeetavatele kriminaalasja

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Politseinik.

FOTO: Toomas Huik

Eile õhtul Narva arestimajast põgenenud kinnipeetavad tabati samal õhtul ning nende suhtes alustati kriminaalmenetlust. Politsei alustas ka sisejuurdlust, et teha kindlaks, kas tuleb muuta arestimaja töökorraldust või turvanõudeid.

Eile õhtul kella poole 19 paiku ründasid kaks meest Narva arestimajas politsei töötajat, rebisid temalt töötõendi ja põgenesid seda kasutades arestimajast. Politsei tabas mõlemad mehed samal õhtul ning täna alustati nende suhtes kriminaalmenetlust, teatas Ida prefektuur.

Laupäeva õhtul kella 18 ajal kutsuti 26-aastasele Arturile arestimajja kiirabi, kuna kinnipeetav kaebas halva enesetunde üle. Arstid vaatasid mehe üle, kuid meditsiinilist abi ta ei vajanud.

Pärast meedikutega kohtumist viis arestimaja töötaja kinnipeetava tagasi kambrisse ning kambriukse avamisel tungis mees politseitöötajale kallale. Kambris viibis ka teine kinnipeetav, 28-aastane Dmitri, kes samuti ametnikku ründas. Mehed peksid ametnikku, üks neist rebis töötajalt uksi avava töötõendi ning kaks meest lahkusid kaarti kasutades Narva politseijaoskonna territooriumilt.

Ametnik pääseb lähiajal kodusele ravile

Ametnik, keda kinnipeetavad ründasid, viidi haiglasse ning ta pääseb lähiajal kodusele ravile.

Ida prefektuuri operatiivjuht Sergei Andrejevi sõnul reageeris Narva politsei kinnipeetavate tabamiseks suurte jõududega.

«Kutsusime kokku Narva politseijaoskonna koosseisu, edastasime patrullidele isikukirjeldused ning kaasasime otsingutesse ka koerajuhid ja piirivalve operatiivteenistuse,» rääkis Andrejev.

Mõlemad mehed tabati samal õhtul

Politseile oli teada, et isikud võivad liikuda sõiduautoga Audi. Kella 21.40 ajal märkasid patrullpolitseinikud seda autot seismas 26. juuli tänaval asuva maja juures. Sõiduki kontrollimise käigus märkasid politseinikud lähenemas kahte meest, üks neist oli tagaotsitav Dmitri, kes koheselt kinni peeti. Teine mees põgenes joostes ning politseinikud jätkasid tema otsimist.

Õhtul kella 23.10 ajal märkas Narva politseipatrull teist arestimajast lahkunud meest Fama kaubanduskeskuse juures, mees põgenes politseiautot nähes. Politseinikud järgnesid talle ning mees peeti kinni Hariduse tänaval.

Meeste suhtes on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb kinnipeetava, arestialuse ja vahistatu põgenemist, kui see on toime pandud vägivallaga.

Politsei alustas sisejuurdlust

Samuti alustas politsei sisejuurdlust, et teha kindlaks, kas põgenemist saanuks ära hoida ning kas tuleb muuta arestimaja töökorraldust või turvanõudeid.

26-aastane Artur oli arestimajas seoses mitmete vargustega ja Dmitri seoses narkootiliste ainete käitlemisega. Mõlemad mehed on praegu arestimajas. Politsei leidis üles ka arestimaja töötaja töötõendi.

Tagasi üles