Linnahalli detailplaneeringuga saab tutvuda aprilli alguseni

Uwe Gnadenteich
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinna linnahall.
Tallinna linnahall. Foto: Eero Vabamägi

Tallinna linnahalli ja lähiala detailplaneeringuga saab tutvuda 8. märtsist kuni 6. aprillini.

Detailplaneering on avalikul väljapanekul Põhja-Tallinna valitsuses, Tallinna Kesklinna valitsuses ja linnaplaneerimise ametis, teatas linnavalitsuse pressiteenistus. Detailplaneeringuga saab tutvuda eelpoolnimetatud ajavahemiku kestel tööaja jooksul Põhja-Tallinna valitsuse infosaalis Niine 2, Kesklinna valitsuses Nunne 18 hoovimaja ruumis 32 ja linnavalitsuse esimese korruse infosaalis Vabaduse väljak 7. Detailplaneeringu materjalidega on võimalik tutvuda ka Tallinna planeeringute registris (detailplaneeringu menetluse number on DP041900). Infot avaliku väljapaneku kohta saab telefonidel 645 7003 ja 645 7264.

Linnavalitsus võttis Tallinna linnahalli ja lähiala detailplaneeringu vastu 15. veebruari istungil.

«Tallinna linnahalli ja lähiala detailplaneering hõlmab 11,5 hektari suuruse maa-ala, lisaks linnahalli kultuuri- ja konverentsikeskuseks rekonstrueerimisele on võimalik naaberkinnistutele rajada üsna palju uut äri- ja elamispinda. Linnahalli ja mere vahelisele alale on detailplaneeringuga kavandatud kuni kuuekorruselised äri- ja eluhooned, aga ka piisavalt avalikku ruumi, rääkis tegevlinnapea Taavi Aas.

Detailplaneeringus tehakse ettepanek muuta Paljassaare ja Russalka vahelise rannaala üldplaneeringu kohaseid maakasutuse juhtotstarbeid ning rohekoridori ulatust ja haljastuse osakaalu, ühtlasi taotletakse looduskaitseseadusest tuleneva ranna ehituskeeluvööndi vähendamist.

Planeeritud ala piirneb põhjast Patarei sadamaga, läänest Kalasadama ja Kultuurikatla piirkonnaga, lõunast Sadama tänavaga ning idast Logi tänavaga. Piirkonna linnaehituslikud dominandid on Tallinna linnahall ja Kultuurikatel.

Detailplaneeringu lahenduse kohaselt võetakse seni kasutult seisnud tehnogeenne rannaala aktiivsesse ja eesmärgipärasesse kasutusse, ühtlasi tagatakse juurdepääs ja vaba liikumine avalikul kallasrajal. Mere äärde soovitakse luua Euroopa merelinnadele iseloomulik nüüdisaegne linnaruum, piki mereranda hakkaks kulgema rannapromenaad. Planeeritud alal oleva ranna puhul ei ole tegemist mitte loodusliku mererannaga, vaid mere täitmisel tekkinud tehiskeskkonnaga ning seetõttu puudub vahetult mere ääres väärtuslik looduskeskkond, mida kaitsta.

Planeeritud avalikult kasutatavate kruntide osakaal moodustab 49 protsenti kõikidest planeeritud kruntidest, millele lisanduvad veel linnahalli katusel olevad avalikud jalakäijate alad. Linnahalli ja kavandatud hoonete vahelisele alale on planeeritud lineaarne haljasala, mis on kasutatav ka rekreatsioonialana. Avalike alade kohta parima linnaehitusliku lahenduse saamiseks korraldatakse arhitektuurivõistlus. Ka detailplaneeringuga planeeritud hoonestus tuleb rajada avalike arhitektuurivõistluste tulemustel valmivate ehitusprojektide alusel.

«Kahtlemata on otstarbekas ja avalikes huvides linna keskuse vahetus läheduses asuv väga hästi juurdepääsetav ala võimalikult kiiresti kasutusele võtta,» lisas Aas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles