Tallinn tunnistas hinna tõttu linnahalli projekteerimishanke kehtetuks

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinna linnahall.
Tallinna linnahall. Foto: Eero Vabamägi

Tallinna linnale kuuluv Tallinna Linnahalli AS tunnistas linnahalli projekteerimishanke kehtetuks, sest projekteerimisfirma Allianss Arhitektid OÜ soovis linnavalitsuse hinnangul töö eest liialt kõrget hinda.

«Argumentideks on nii hind, mis läks kavandatust suuremaks kui ka rahandusministeeriumi osutatud võimalik vastuolu hankeseadusega,» ütles Tallinna munitsipaalfirma Tallinna Linnahalli ASi juhatuse liige Väino Sarnet pressiteate vahendusel.

Allianss Arhitektid OÜ 9,5 miljoni euro suurune pakkumus ületab Tallinna linnavalitsuse teatel oluliselt riigihankes eeldatud maksumust, mis oli 6,2 miljonit eurot.

Siiamaani käis linnahalli projekteerimise hankemenetlus koostöös Allianss Arhitektid OÜga väljakuulutamata läbirääkimistega riigihanke vormis, sest tehnilistel või kunstilistel põhjustel või ainuõiguse kaitsega seotud põhjustel saab hankelepingu sõlmida ainult ühe pakkujaga.

Eesti Arhitektide Liidu kaebuse alusel aga algatas rahandusministeerium hankija suhtes järelevalvemenetluse. Rahandusministeerium on seisukohal, et autoriõigus ei laiene projekti tehnilistele osadele ja seetõttu pole projekteerimistööde tellimine riigihanke seaduse alusel lubatav.

«Tegemist on olnud juhtumiga, kus autoriõigused ja riigihangete reeglid on omavahel konfliktis. Kolmapäeval on mul kavas kohtuda nii linnahalli arhitekti Raine Karbi kui ka Eesti Arhitektide Liidu esindajaga, leidmaks tekkinud olukorrale optimaalset lahendust, et saaks halli ehitusega edasi liikuda,» ütles linnapea kohusetäitja Taavi Aas. «Linnahall asetseb liiga olulises kohas, et selle potentsiaal saaks jääda kasutamata.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles