Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tänasest on teatud lõikudel lubatud sõita 110 km/h

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Liiklusmärk 110 km/h. | FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Maanteeamet alustab täna lubatud suurimate piirkiiruste tõstmist neljarajalistel eraldatud sõidusuundadega riigiteedel, tänavu saab kiirusega 110 km/h sõita 128 kilomeetril ja 100 km/h kolmel kilomeetril.

Ka sel aastal tõstetakse lubatud suurimat piirkiirust ainult neljarajalistel eraldatud sõidusuundadega maanteedel, kaherajalistel teedel jääb lubatud suurimaks sõidukiiruseks 90 km/h.

Maanteeameti liiklusohutuse osakonna juhataja Erik Ernits rõhutas, et 2+2 lõikudel kiiremini sõitmine on võimalus, mitte kohustus.

«Kui juht näeb, et liiklusolud ei võimalda 110 km/h sõita, siis peab kiirust vähendama. Seda enam, et on alles aprilli algus ning öösiti ja hommikuti võib teedel libedust esineda veel mõnda aega,» ütles Ernits.

Piirkiirust tõstetakse Tallinna–Narva maantee Tallinna-Aaspere viiel lõigul (110 km/h), Haljala liiklussõlmes (110 km/h) ja Kohtla-Järve–Jõhvi lõigul (110 km/h).

Tallinn–Tartu–Võru–Luhamaa teel tõstetakse piirkiirust Tallinna–Kose kahel lõigul (110 km/h), Mäo möödasõidu (110 km/h) ja Tartu–Ülenurme (100 km/h) lõikudel.

Tallinn–Pärnu–Ikla maanteel tõstetakse piirkiirust Tallinna–Ääsmäe kahel alamlõigul (110 km/h). Ka sel aastal tõstetakse piirkiirust Tallinna ringteel Jüri–Luige lõigul (110 km/h).

Maanteeameti liikluskorralduse osakonna juhataja Jaan Tarmak ütles, et kõikidel 2+2 teelõikudel ei saa kiirust tõsta liiklusohutuse kaalutlustel ning nendel lõikudel tuleb sõita 90 km/h.

Tagasi üles