Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

President nimetas valitsuse ametisse
Ilves: märgake ka teistsuguseid arvamusi ja võtke neid arvesse

Riigikogult täna valitsuse moodustamiseks volitused saanud Andrus Ansip tutvustas president Toomas Hendrik Ilvesele Kadriorus ministrikandidaate ning riigipea nimetas ametisse uue valitsuse.

President Ilves soovis valitsusele head koostööd ja jõudu Eesti ees seisvate ülesannete lahendamiseks. «Tahan loota, et Eesti liigub heas mõttes euroopaliku poliitilise kultuuri suunas. See sõltub otsustavalt teist ja teid toetavatest riigikogu liikmetest.»

Hea poliitiline kultuur tähendab Ilvese sõnul seda, et ka teistsuguseid arvamusi märgatakse ja neid võetakse arvesse.

Ilves tuletas meelde, et ligi pooled valijad eelistasid valimispäeval teistsuguseid sihte ja vahendeid nende saavutamiseks. Seega on eriti oluline küps dialoog koalitsiooni ja opositsiooni vahel.

«Teie olete oma vaatenurga välja töötanud ja avalikustanud. Nüüd on opositsiooni kord. On Eesti, demokraatia ja ka valitsuse enda huvides, et opositsioon oleks tugev ja konstruktiivne - see ei lase võimuliidul end lõdvaks lasta.»

President kutsus varasemast sisulisemalt arvestama ka vabaühenduste, kutseliitude ja poliitikaväliste ekspertide seisukohtadega. «Võtke oma valitsuse märksõnaks kaasamine, andes sellele sõnale tagasi õige sisu. Kaasamine on koos otsustamine, aktiivne võrdsete poolte osalemine poliitilises protsessis, mida tahaksime nimetada arutlevaks demokraatiaks.»

Uude valitsusse kuuluvad peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo, justiitsminister Kristen Michal, kaitseminister Mart Laar, keskkonnaminister Keit Pentus, kultuuriminister Rein Lang, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, rahandusminister Jürgen Ligi, regionaalminister Siim Valmar Kiisler, siseminister Ken-Marti Vaher, sotsiaalminister Hanno Pevkur ja välisminister Urmas Paet.

Tagasi üles
Back