Päevaga hukkus liikluses kolm ja sai viga kuus inimest

Elva lähedal hukkus kahe sõiduki kokkupõrkes kaks inimest.

FOTO: Jürgen Puistaja/Kanal2

Eesti eri paigus juhtus eile kuus rasket liiklusõnnetust, milles hukkus kolm inimest ja kuus said vigastada.

Esimene õnnetus juhtus kella 7.18 paiku Tartumaal Nõo vallas Jõhvi-Tartu-Valga maantee 159. kilomeetril, kus sõiduautot BMW 318D juhtinud 46-aastane mees oli möödasõidul seni tuvastamata sõiduautost, kui manöövri käigus kaotas juht sõiduki üle kontrolli ning sattus külg ees vastassuunavööndisse. Seal põrkas ta kokku vastu liikunud sõiduautoga Jeep Grand Cherokee, mida juhtis 69-aastane mees. Jeep’i juht toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi, BMW juht ja sõidukis kaasreisijana viibinud 46-aastane mees hukkusid paraku sündmuskohal. Loe lisaks: Tartumaal hukkus raskes avariis kaks meest

Elva lähedal hukkus kahe sõiduki kokkupõrkes kaks inimest.

FOTO: Jürgen Puistaja/´Kanal2

Kella 7.38 ajal sõitis 25-aastane mees Järvamaal Koeru vallas Mäeküla-Koeru-Kapu maantee 21. kilomeetril kaubikuga Fiat Ducato tagant otsa ees liikunud traktorile TYM T423, mida juhtis alkoholijoobe tunnustega 59-aastane mees. Tagant otsasõidu tagajärjel paiskus traktor teelt välja kraavi külili. Kiirabi andis traktori juhile kohapeal esmaabi.

Päeval kella 12.22 paiku juhtus liiklusõnnetus aga Raplamaal Kohila vallas Aespa külas Tõdva-Hageri tee 9. kilomeetril, kus sõiduautot Opel Vectra juhtinud 67-aastane mees jäi sõidu ajal magama ja sõitis teelt välja vastu puud. Juht ja sõidukis kaasreisijana viibinud 62-aastane naine viidi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Õhtul kella 17.35 paiku juhtus avarii Tartu linnas Jakobi tänaval, kus jalgratast juhtinud 28-aastane mees ei märganud ülekäiguraja ees seisma jäänud sõiduautot Mercedes-Benz ML 320, mida juhtis 37-aastane mees, ning sõitis sõidukile tagant otsa. Kohale saabunud kiirabi toimetas jalgratturi Tartu Ülikooli kliinikumi.

Kella 18 paiku juhtus liiklusõnnetus Järvamaal Reopalu külas Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 88. kilomeetril, kus 15-aastane poiss ületas maanteel ülekäigurada jalgrattaga sõites ja põrkas kokku rohelist värvi sõiduautoga Citroen Berlingo. Poiss ütles sõidukijuhile, et ta ei saanud viga, mistõttu kiirabi ei kutsutud ja politseid ei teavitatud. Poiss pöördus hiljem siiski Järvamaa haiglasse. Jalgrattur ei kandnud kiivrit ega arvestanud sellega, et temal ei olnud ülekäigurajal sõidukijuhi suhtes eesõigust. Mootorsõiduk ja selle juht on selgitamisel.

Kella 18.49 paiku juhtus järjekordne traagiline õnnetus Paldiskis Sarve teel, kus kaubikut Volkswagen Transporter juhtinud 65-aastane mees sõitis teadmata põhjustel teelt välja. Kaubiku esiistmete juurest leiti autojuhi surnukeha. Esialgsetel andmetel on alust arvata, et tegemist on terviserikkega. Õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel. Loe lisaks: Paldiskis hukkus teelt välja sõitnud mikrobussi juht

20 joobes juhti

Politsei tabas möödunud ööpäeva jooksul Eesti eri paigus 20 joobes juhti, kõigil juhtidel olid alkoholi tarvitamise tunnused.

Kui juht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2-1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahviga, arestiga kuni 30 päeva või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni 12 kuuks.

Kui juht on narkojoobes või vähemalt 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda karistada kriminaalkorras kas rahalise karistusega 30-500 päevamäära või kuni kolmeaastase vangistusega.

Lisakaristusena võib kohus võtta sel juhul juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab kohus konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Tagasi üles