K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti osa Liibüa operatsiooni kuludest võib ulatuda 77 000 euroni

BNS
Eesti osa Liibüa operatsiooni kuludest võib ulatuda 77 000 euroni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Liibüa mässulised Brega lähedal.
Liibüa mässulised Brega lähedal. Foto: SCANPIX

Eesti osa NATO Liibüas läbiviidava operatsiooni kulude katmisest võib küündida kuni 77 000 euroni.

Valitsuskabinet arutas neljapäeval kaitseministeeriumi taotlust eraldada valitsuse reservist NATO Liibüa operatsiooni läbiviimiseks alliansi liikmesriikide poolt ühiselt rahastatavate kulude katteks kuni 77 064 eurot.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja kinnitas BNSile, et 77 064 eurot on NATO-poolne hinnanguline maksimaalne Eesti kuluosale vastav summa ning lõplik summa selgub siis, kui allians on Eestile esitanud operatsiooni maksumuse lõpliku kulukalkulatsioonid.

Valitsuskabinet nõustus ministeerium taotlusega eraldada valitsuse reservist kuni 77 064 eurot, kui NATO on esitanud lõplikud kulukalkulatsioonid.

Pressiesindaja selgitas, et NATO operatsioone rahastatakse NATO sõjalisest eelarvest, millesse panustavad kõik liikmesriigid vastavalt konkreetsele riigile sätestatud kuluosale. Nii on Eesti kuluosa NATO sõjalises eelarves 0,1014 protsenti.

Kuna Liibüa operatsioon käivitus tänavu, ei olnud selleks raha alliansi sõjalisse eelarvesse planeeritud. Seetõttu katavad liikmesriigid kulud ühiselt ja eelarveväliselt.

Märksõnad
Tagasi üles