Ansip: Eestis on puudus doktorikraadiga inimestest

Berit-Helena Lamp
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peaminister Andrus Ansip.
Peaminister Andrus Ansip. Foto: Elmo Riig / Sakala

Peaminister Andrus Ansip ütles Kuku raadio teadussaates «Kukkuv õun», et ootab Eesti Teaduste Akadeemialt suuremat aktiivsust ühiskondlike küsimuste arutamisel ning doktoriõppe edendamisel.


Ansipi sõnul on Eestis suur puudus doktorkraadiga inimestest. Peaminister märkis, et kuna pole piisaval arvul doktorikraadiga inimesi, siis ei suuda Eesti täita ka Lissaboni strateegia eesmärke, mille kohaselt tuleks teaduse arendamisse suunata 3 protsenti SKPst.

Peaministri sõnul oleks juba täna juurde vaja 600 doktorikraadiga inimest, et see raha efektiivselt
kulutada. Samas on teaduse rahastamine aasta aastalt paranenud. Järgmise aasta eelarvesse on teaduse arendamise tegevuse jaoks sisse kirjutatud 2,4 miljardit krooni.

Peaminister ütles, et ootab Eesti Teaduste Akadeemialt suuremat panust doktoriõppe kasvatamisel ja programmide kujundamisel ning tempot tuleks selles küsimuses tõsta. Peaministri sõnul saab alles siis rääkida teadmistepõhisest ühiskonnast ja majandusest, kui doktorikraadiga inimesi jagub ka tööstusesse.

Ansip märkis, et akadeemia võiks aktiivsemalt globaalsete küsimuste selgitamisel kaasa rääkida ja inimestele praeguses olukorras näiteks finantskriisi olemust selgitada. Peaminister kinnitas, et poliitikud võtavad teadlasi kuulda, nii on näiteks energeetikaküsimustes
teadlastega tihedat koostööd tehtud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles