Riigi toel ilmus raamat laste seksuaalse väärkohtlemise ennetamisest

Juhani Püttsepa raamat «Mina olen enda oma»

FOTO: Lastekaitse Liit

MTÜ Lastekaitse Liit eestvõttel ja justiitsministeeriumi toetusel ilmus Juhani Püttsepa sulest raamat «Mina olen enda oma» laste seksuaalse väärkohtlemise ennetamisest, mida esitletakse kolmapäeva.

Uuringud on näidanud, et kolmandik Eesti 16-19-aastastest noortest on elu jooksul mingil moel kogenud seksuaalset väärkohtlemist. Igal aastal on Eestis registreeritud ligi 400 last kahjustanud seksuaalkuritegu. Kuigi politseisse jõuab vaid murdosa tegelikult toimunud laste seksuaalsetest väärkohtlemistest, on politsei koos prokuratuuriga saatnud tänavu seitsme kuuga Tallinnas ja Harjumaal 20 kriminaalmenetlust, mille rnaames on tuvastatud 53 alla 14-aastast last, kelle suhtes on toime pandud seksuaalkuritegu. Seda on rohkem kui mullu terve aasta jooksul kokku. 

Vähendamaks tõenäosust, et laps satub seksuaalse väärkohtlemise ohvriks, peavad täiskasvanud lastele ohte ja olukordi selgitama. Just seetõttu otsustas justiitsministeerium toetada MTÜ Lastekaitse Liidu projekti, mis on mõeldud kuni kümneaastaste laste seksuaalse väärkohtlemise ennetamiseks. 

Nüüd on projekti tulemina valminud raamat, mis annab lastele oskuse eri olukordades toime tulla, ennast kehtestada, piire seada ning õpetab käituma läbi eluliste lugude. Raamat on mõeldud lapsevanematele ja lastega töötavatele spetsialistidele ja annab juhendmaterjali, kuidas vajalikest teemadest lastega rääkida, märkis justiitsministeerium.

Lastekaitse Liidu juhatuse liikme Tõnu Poopuu sõnul kirjutab Juhani Püttsepp oma lasteraamatus väga südamlikul ja positiivsel moel, miks maailmas on asjad nii nagu nad on ja kuidas saab keerdu läinud sasipuntraid lastega suheldes koos lahti harutada. "Raamatus kajastatud lood võivad küll olla paljude jaoks ebamugavatel teemadel, kuid pärinevad elust endast ning puudutavad meid kõiki. Soovitan seda raamatut lugeda kõigil – eelkõige aga lapsevanematel ja lastega töötavatel õpetajatel," lisas Poopuu.  

Raamat on trükisena kättesaadav nii eesti kui vene keeles. Samuti on valminud nii eesti kui vene keeles audioraamat, mida saab kuulata ka nutiseadmete abil aadressilt http://www.lastekaitseliit.ee/raamat/mina-olen-enda-oma/.

Tagasi üles