L, 1.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Prokuratuur ei nõustunud süüasja lõpetamisega Allan Kiili suhtes

BNS
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Tallinna Sadama eksjuht Allan Kiil ajakirjanike piiramisrõngas arestimaja ees.
Tallinna Sadama eksjuht Allan Kiil ajakirjanike piiramisrõngas arestimaja ees. Foto: Tairo Lutter

Riigiprokuratuur ei nõustunud lõpetama Tallinna Sadama korruptsioonikaasuses menetlust sadama eksjuhi Allan Kiili suhtes.

Kiili süüasja lõpetamist taotles tema kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilv, märkides, et võttes aluseks Kiilile esitatud  kahtlustust altkäemaksu võtmises, pole süüteokoosseis täidetud. Riigiprokuratuur sellega siiski ei nõustunud ning nüüd seisab ees süüdistuse kohtusse saatmine.

Riigiprokuratuuri kinnitusel lõpetas kaitsepolitsei Tallinna Sadama endiste juhtide Ain Kaljuranna ja Allan Kiili kriminaalasja kohtueelse menetluse juuni alguses ja edastas toimikud meeste kaitsjatele. Hiljem pikendas prokuratuur ühel korral taotluste esitamise tähtaega.

Kaitsepolitsei pidas Tallinna Sadama juhatuse endised liikmed Allan Kiili ja Ain Kaljuranna kinni tunamullu 26. augustil. Samal päeval peeti kinni ka kolm altkäemaksu andmises ja kolm selle vahendamises kahtlustatavat. Nemad pääsesid sama aasta 28. augustiks kõik vabadusse. Hiljem on kahtlustuse saanud ka kaks Poola laevatehasega seotud isikut, samuti toimub menetlus Türgi suunal. Kokku on süüasjas 15 kahtlustatavat.

Riigiprokuratuuri kinnitusel käivitus kriminaalmenetlus Kiili ja Kaljuranna tegevuse uurimiseks küll 2016. aastal, kuid kogutud tõendid annavad alust arvata, et võimalikud korruptiivsed tehingud ulatuvad juba aastasse 2009.

Uurimise keskne tehing on riigiprokuratuuri kinnitusel parvlaevahange ning uurimisandmetel tekitab kahtlusi laevade tellimine nii Poolast kui ka Türgist.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Märksõnad
Tagasi üles