Galerii: aasta põllumeheks valiti Raplamaa piimatootja

Kadi Raal
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aasta põllumeheks kuulutati Raplamaa piimatootja Margus Muld osaühingust Kaiu LT.

Parima piimakarjakasvataja tiitli pälvinud Muld, kes on Raplamaal Kaiu LT osaühingu farmis tõstnud lehmade piimatoodangu üle 12 200 kilo lehma kohta aastas. Muld selgitab, et kõrgete tulemusteni on Kaiu farmis viinud väga hea geneetilise lüpsivõimega kari, suurepärane meeskonnatöö ning täppisarvutustele baseeruv loomade söötmisratsioon.

Veterinaararsti haridusega Muld on põllumajanduses tegutsenud juba paarkümmend aastat. Praegu juhib ta väliskapitalil suurfirmas Trigon Dairy Farming Estonia loomakasvatust ja põllumajandust nii Kärlas, Väätsal kui Kaius.

Kõige silmapaistvamad tulemused ongi saavutatud Kaius. Kaiu farmis on 650 lüpsilehma. 2008. aastal ehitati vabapidamisega laudakompleks, silohoidlad, ja puistesöödahoidlad.

Kaiu loomad on parimal järjel tõuaretusega, kuna farmis on tegeletud nii järjepideva tõuaretuse kui loomade selekteerimisega pikemalt kui teistes Trigon Dairy Estonia farmides.

Aasta põllumehe konkursile esitas Mulla kandideerima Maaelu Edendamise Sihtasutus.

Võitja pälvis ajaloolise „Külvaja“ kuju koopia.

Tagasi üles